У Міноборони розкрили деталі військового обліку жінок: Коли почнеться і що треба знати

Військовий облік для жінок може стати добровільним і розпочатися лише після того, як закінчиться війна з РФ. У Міноборони запропонували переглянути перелік спеціальностей жінок, з якими вони мають бути поставлені на військовий облік. Про це розповіла заступниця міністра оборони України Ганна Маляр у Facebook. Вона зазначила, що відомство проаналізувало поточну потребу у мобілізації жінок, передають Патріоти України.

"На сьогодні в державі немає гострої потреби суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку", — заявила Маляр.

Проте, за її словами, в ЗСУ досі потребують людей зі спеціальностями у сферах медицини, харчових технологій та радіотехніки.

Зважаючи на це, в Міністерстві оборони запропонували внести зміни до відповідних законодавчих і нормативних актів в частині взяття жінок на військовий облік.

А саме:

Скоротити перелік спеціальностей і професій жінок, що підлягають військовому обліку, відповідно до нинішніх потреб ЗСУ.

Зробити постановку жінок на військовий облік добровільною.

Розпочати процес постановки жінок на військовий облік після завершення дії особливого періоду.

Маляр наголосила, що обов'язковість постановки жінок на військовий облік, які мають визначені військово-облікові спеціальності, - це норма закону, і ні Міноборони, ні Генштаб не можуть змінювати закон.

"Якщо буде змінено цю норму, Міноборони і Генштаб її виконає. Від себе ми підготували пропозиції щодо цих змін у бік добровільності і наш варіант законопроєкту знаходиться зараз на погодженні в інших міністерствах - такий порядок. Але приймати рішення буде Парламент", – наголосила Маляр. Разом з тим вона зазначила, що з 2014 року жодна жінка примусово на фронт не потрапила, лише за її згодою.

"Поїхали в Україну до своїх рідних": Колишній друг Лорак розповів, що на другий день війни її кинула вся команда

неділя, 25 вересень 2022, 12:59

Український режисер Олег Боднарчук розповів, що на другий день війни опальну співачку Ані Лорак кинула вся команда. За його словами, її співробітники повернулися в Україну, передають Патріоти України. "Наскільки я знаю, на другий день після початку вій...

Згадуючи Єлизавету ІІ: Netflix оголосив дату виходу п'ятого сезону "Корони" і опублікував трейлер

неділя, 25 вересень 2022, 9:40

У черговому сезоні найуспішнішого серіалу Великобританії висвітлюватимуться події 1990-х років. П'ятий сезон культового серіалу про королеву Єлизавету II та її велику родину «Корона» стартує 9 листопада. Про це повідомляє видання Hello. . Як і чотири...