"У МВС сидять до 300 тис. осіб": Військові хочуть мобілізувати чиновників, як це позначиться на ЗСУ

Поки влада думає, як поповнити ресурси ЗСУ за рахунок студентів і простих робітників, українські військові озвучують власні пропозиції. Боєць Дмитро Глущенко з позивним "Сірко" звернув увагу на величезний ресурс чиновників усіх рівнів, який утворився в країні за роки незалежності, передають Патріоти України.

В одних тільки місцевих радах спокійно можна скорочувати 60% чоловіків призовного віку. У прокуратурі, поліції та митниці краще залишити максимум 20% штату, а решту — на фронт. Якщо відправити в навчальні частини таку кількість людей, резерви ЗСУ відновляться і навіть збільшаться, а чинні військові підуть на заслужений відпочинок.

Свою ідею солдат обґрунтовує тим, що чиновники перші мають захищати державу, бо "все життя існували за рахунок платників податків".

"Якщо ти живеш за рахунок держави, ти повинен її захищати. А то виходить х**ня — ми цю державу спочатку годували, утримували, а тепер захищаємо. А ці як сиділи у своїх кабінетах, так і сидять. Це несправедливо", — упевнений "Сірко".

Варто підкреслити, що пропозиція військового Глущенка з'явилася не просто так. Масштабне скорочення держчиновників і суддів у жовтні цього року анонсувала директорка Департаменту видатків бюджету органів влади Міністерства фінансів Людмила Рожкова через велику кількість непотрібних працівників . За її твердженням, у 2024 році в держсекторі будуть зайняті максимум 10% вакансій.

Як чиновника відправити до ЗСУ

Мобілізаційні правила для представників влади прописані в постанові Кабінету Міністрів України №76 від 27 січня 2023 року. В органах держвлади можна забронювати максимум 50% військовозобов'язаних, за винятком керівної ланки.

Бронь незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності отримують такі категорії чиновників:

  • які обіймають посади категорій "А" і "Б" (держсекретар Кабміну, глави апаратів Верховної Ради, Конституційного і Верховного судів, вищих спеціалізованих судів та їхні заступники, глави центральних органів виконавчої влади та їхні заступники, керівники департаментів держорганів та їхні заступники);
  • міністри та їхні заступники;
  • голови самостійних структурних підрозділів держорганів та їхні заступники;
  • працівники патронатних служб.

В умовах повномасштабної війни треба переглянути списки чиновників, які обіймають посади середнього рівня. Ця категорія часто не завантажена профільною роботою, вважає ветеран російсько-української війни, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман.

Після скорочень із держслужбовців можна формувати бригади для продовження контрнаступу. Але є і зворотний бік процесу: різке і масове звільнення людей з установ і порушення мобілізаційного законодавства призведе до позовів чиновників до судів. Це спричинить негативні процеси всередині країни.

"Втілити ідею мобілізації чиновників у життя цілком реально. Спочатку треба подумати, які посади ключові, щоб система управління державою не обвалилася. Частину посад можна скоротити, а частину — об'єднати", — пояснює він Фокусу.

Чому з МВС не переводять в армію

Особливо уважно варто поставитися до ідеї залучення до армії чиновників із Міністерства внутрішніх справ, до структури якого входять Нацполіція, Держприкордонслужба, Нацгвардія та Держслужба з надзвичайних ситуацій, додає військовий експерт Дмитро Снєгирьов .

"У МВС роздутий штат — майже 300 тисяч осіб, вони явно краще підготовлені до фронту, ніж цивільні, яких ловлять вулицями. На основі тільки цього міністерства можна утворити бригади для наступу. Якщо звідти візьмуть хоча б 100 тисяч силовиків, це значно підвищить сили ЗСУ, і питання про мобілізацію щонайменше відпаде на півроку", — каже він Фокусу.

Якщо додати чиновників з інших міністерств і держорганів, можна сміливо говорити про 200 тисяч солдатів. Мобілізація держслужбовців одночасно знизить і корупційні ризики.

Окреме питання — чому в умовах війни виділяються величезні гроші на утримання бюрократичного апарату. Складається враження, що одні крадуть, а другі — дають можливість вкрасти, створюючи силове прикриття, підсумував Снєгирьов.

Диву даєшся, звідки древні знали такі технології більше 4,5 тисяч років тому: Науковці з'ясували, як зводили найдавнішу зі славетних пірамід Єгипту

субота, 27 липень 2024, 14:45

Досліджуючи околиці піраміди Джосера, вчені знайшли ймовірний спосіб, яким стародавні єгиптяни доставляли кам’яні блоки для будівництва небаченої доти за розмірами споруди, що стала передвісницею знаменитих трьох великих пірамід поблизу Гізи, зазначают...

Настільки підготовленому ухилянту треба у школу морських диверсантів: На Дунаї українські прикордонники затримали чоловіка, який намагався на підводному скутері дістатися Румунії (фото)

субота, 27 липень 2024, 14:30

Під час патрулювання державного кордону на річці Дунай прикордонники виявили 38-річного чоловіка, який вплав намагався незаконно потрапити до Румунії, передають Патріоти України з посиланням на Держприкордонслужбу. . "Кмітливого "плавця" охоронці корд...