У Миколаєві знайшли унікальну амфору, якій 2400 років - на ній є цікаве клеймо (фото)

У Миколаєві, на території розграбованої античної пам'ятки, була виявлена унікальна амфора з клеймом міста Афон. Про це в програмі Радіодень на "Суспільному" розповів науковий співробітник Інституту археології НАН України Олександр Смирнов, передають Патріоти України.

Археологічний пам'ятник має назву "Дідова хата-1" і розташований на території Заводського району Миколаєва. Його створення датується IV-III століттям до нашої ери.

"Після грабіжників ми побачили фрагменти кераміки, кістки тварин, череп коня тощо. Але є чимало цікавих артефактів. Наприклад, амфора, якій 2400 років. На її ручці є клеймо міста Акамф (Афон). Таких амфор, де є клеймо, збереглося в світі близько 700. І одну з них ми знайшли в Миколаєві після грабіжників. Вони її або не помітили, або подумали, що не зможуть продати", - зазначив Олександр Смирнов.

Що стосується грабіжників, то після розголосу вони припинили свою діяльність на даній місцевості. Тут вони шукали щось цінне з сучасними металошукачами.

"Відпали, дізнавшись про нові тарифи": У Києві сталася незвичайна НП з маршруткою (фото)

понеділок, 17 травень 2021, 0:32

У Києві на Троєщині у маршрутки повністю відпали двері. Відповідне фото опубліковано в Telegram-каналі "Київ без цензури", передають Патріоти України. Як видно на знімку, передні двері маршрутки відвалилися і впали на асфальт. "Звичайна подія з маршрут...

Ви будете шоковані: ТОП-10 фото з-під мікроскопа, які перевернуть ваше уявлення про звичні речі

понеділок, 17 травень 2021, 0:26

Кожен день людина дізнається щось нове. А іноді для цього навіть не потрібно їхати в інше місто або країну - можна лише взяти мікроскоп і по-іншому поглянути на звичні речі. Погляньте, як виглядають під мікроскопом кристали солі, джинси, зубна щітка та...