Вчений з Нідерландів розробив екологічні живі труни з грибів, які сприяють швидкому розкладанню тіла і завдають меншої шкоди навколишньому середовищу. Про це повідомляє Dezeen, передають Патріоти України.
Перші екземпляри грибних трун, створених Бобом Хендриксом, протестували кілька голландських похоронних агентств, а на початку вересня в одному з них поховали 82-річну жінку.
Хендрікс пояснив, що міцелій перероблятиме токсини, які виділяє мертве людське тіло і створювати умови для зростання нових рослин. Він додав, що цей принцип використовували після аварії на Чорнобильській АЕС, а деякі фермери використовують міцелій для очищення грунту. "Міцелій постійно шукає відходи, щоб переробити їх на поживні речовини для навколишнього середовища", - розповів він.
На створення труни йде тиждень. Людське тіло в ній буде розкладатися протягом двох-трьох років, хоча в звичайних трунах цей процес займає до 10 років. Її приблизна вартість становить € 1,5 тисячі. "Ми живемо на природному кладовищі. Ми недалекоглядні паразити. Ми зношуємо свої організми до недієздатних, токсичних відходів - але що якщо залишити в них життя? "Живий кокон" дозволить людям знову стати одним цілим з природою і збагатити грунт, замість того щоб забруднювати його", - говорить Хендрікс.
Якщо вашій мамі або татові не вистачає страхового стажу для пенсії у 60 років - є спосіб допомогти. І так, докупити пенсійний стаж за батьків реально, - пояснили у Пенсійному фонді, передають Патріоти України. У 2025 році для виходу на пенсію в 60 рокі...
Суд у Львові визнав винною акушерку обласної клінічної лікарні Анну Федорчак, яка під час нічної зміни вдарила свою колегу металевими інструментами для пологів. Про це пише ZAXID.NET з посиланням на вирок суду, передають Патріоти України. Інцидент став...