У Нідерландах винайшли живу еко-труну: Тіло в ній розкладається за пару років (фото)

Зараз вчені вивчають вплив нових трун на якість ґрунту. Вони сподіваються, що їх дослідження допоможуть переконати місцеву владу використовувати їх розробку.

Вчений з Нідерландів розробив екологічні живі труни з грибів, які сприяють швидкому розкладанню тіла і завдають меншої шкоди навколишньому середовищу. Про це повідомляє Dezeen, передають Патріоти України.

Перші екземпляри грибних трун, створених Бобом Хендриксом, протестували кілька голландських похоронних агентств, а на початку вересня в одному з них поховали 82-річну жінку.

Хендрікс пояснив, що міцелій перероблятиме токсини, які виділяє мертве людське тіло і створювати умови для зростання нових рослин. Він додав, що цей принцип використовували після аварії на Чорнобильській АЕС, а деякі фермери використовують міцелій для очищення грунту. "Міцелій постійно шукає відходи, щоб переробити їх на поживні речовини для навколишнього середовища", - розповів він.

На створення труни йде тиждень. Людське тіло в ній буде розкладатися протягом двох-трьох років, хоча в звичайних трунах цей процес займає до 10 років. Її приблизна вартість становить € 1,5 тисячі. "Ми живемо на природному кладовищі. Ми недалекоглядні паразити. Ми зношуємо свої організми до недієздатних, токсичних відходів - але що якщо залишити в них життя? "Живий кокон" дозволить людям знову стати одним цілим з природою і збагатити грунт, замість того щоб забруднювати його", - говорить Хендрікс.

"У нас є власне внутрішнє обговорення": Чого чекати українським біженцям в Польщі після виборів

вівторок, 20 травень 2025, 6:30

Система соціальної допомоги в Польщі постійно змінюється. Трансформація буде природною відповідно до інтересів країни. Про це сказав тимчасовий повірений у справах Польщі в Україні Пйьотр Лукасєвіч в інтерв'ю РБК-Україна, передають Патріоти України. Ві...

Ціна на фрукти в Україні різко злетять! Ось що здорожчає найбільше

понеділок, 19 травень 2025, 23:30

Ціна на фрукти в Україні підвищиться мінімум на 30 відсотків через несприятливі погодні умови. Недавні заморозки призвели до втрат врожаю кісточкової групи плодових дерев, таких як абрикоси та персики. Про це повідомив заступник голови Всеукраїнської а...