У Нідерландах винайшли живу еко-труну: Тіло в ній розкладається за пару років (фото)

Зараз вчені вивчають вплив нових трун на якість ґрунту. Вони сподіваються, що їх дослідження допоможуть переконати місцеву владу використовувати їх розробку.

Вчений з Нідерландів розробив екологічні живі труни з грибів, які сприяють швидкому розкладанню тіла і завдають меншої шкоди навколишньому середовищу. Про це повідомляє Dezeen, передають Патріоти України.

Перші екземпляри грибних трун, створених Бобом Хендриксом, протестували кілька голландських похоронних агентств, а на початку вересня в одному з них поховали 82-річну жінку.

Хендрікс пояснив, що міцелій перероблятиме токсини, які виділяє мертве людське тіло і створювати умови для зростання нових рослин. Він додав, що цей принцип використовували після аварії на Чорнобильській АЕС, а деякі фермери використовують міцелій для очищення грунту. "Міцелій постійно шукає відходи, щоб переробити їх на поживні речовини для навколишнього середовища", - розповів він.

На створення труни йде тиждень. Людське тіло в ній буде розкладатися протягом двох-трьох років, хоча в звичайних трунах цей процес займає до 10 років. Її приблизна вартість становить € 1,5 тисячі. "Ми живемо на природному кладовищі. Ми недалекоглядні паразити. Ми зношуємо свої організми до недієздатних, токсичних відходів - але що якщо залишити в них життя? "Живий кокон" дозволить людям знову стати одним цілим з природою і збагатити грунт, замість того щоб забруднювати його", - говорить Хендрікс.

А ви це знали? Чому у СРСР корпус телевізорів робили із дерева

неділя, 23 лютий 2025, 9:50

У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...

Літній час 2025: Українцям пояснили, чи буде традиційне переведення годинників навесні

неділя, 23 лютий 2025, 9:45

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...