
В Україні можуть з’явитись теплоелектроцентралі, які використовуватимуть як пальне перероблене сміття. Наразі обирають громади для будівництва. Про це повідомляє Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури, передають Патріоти України.
Зазначається, що головними критеріями відбору громад є подібна кількість населення та наявність сміттєпереробки.
«Громади, де планується побудова – відбирають. Обиратимуть ті, де орієнтовно подібна кількість населення. Це дасть змогу створити типовий проєкт станції, потужність якої зможе забезпечити теплом відносно однакову частину населення в обраних громадах», – йдеться в повідомленні.
Голова Агентства відновлення Сергій Сухомлин розповів, що наразі вже є дві громади, які найбільше підготовлені до побудови ТЕЦ: вони вже працюють над будівництвом сміттєпереробних заводів.
«Важливо, аби здійснювалась переробка сміття в громаді, а те, що переробити не можна – йтиме на спалення, аби забезпечувати громаду теплом через майбутню ТЕЦ», – додав він.
Поки не зазначаються назви громад чи їхнє географічне розташування.
Днями Сухомлин зустрічався з послом Фінляндії в Україні Тарʼєю Фернандес та головним спеціалістом з питань торгівлі та відбудови Хенрі Рііхімякі, які підтримали проєкт. Також розробку підтримали посольства Великої Британії в Україні та Міжнародної Фінансової Корпорації (IFC).
Половина всього пасажиропотоку через державний кордон України нині припадає саме на напрямок до Польщі. Про це повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко, передають Патріоти України. За його словами, близько 50% усіх громадя...
В Україні під час дії воєнного стану військовозобов’язані громадяни можуть отримати повістку від ТЦК кількома способами. Що буде, якщо проігнорувати повістку, і який загрожує штраф 2026 року? Детальніше про це розповіли у Харківському ТЦК та СП, переда...