
В Україні можуть з’явитись теплоелектроцентралі, які використовуватимуть як пальне перероблене сміття. Наразі обирають громади для будівництва. Про це повідомляє Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури, передають Патріоти України.
Зазначається, що головними критеріями відбору громад є подібна кількість населення та наявність сміттєпереробки.
«Громади, де планується побудова – відбирають. Обиратимуть ті, де орієнтовно подібна кількість населення. Це дасть змогу створити типовий проєкт станції, потужність якої зможе забезпечити теплом відносно однакову частину населення в обраних громадах», – йдеться в повідомленні.
Голова Агентства відновлення Сергій Сухомлин розповів, що наразі вже є дві громади, які найбільше підготовлені до побудови ТЕЦ: вони вже працюють над будівництвом сміттєпереробних заводів.
«Важливо, аби здійснювалась переробка сміття в громаді, а те, що переробити не можна – йтиме на спалення, аби забезпечувати громаду теплом через майбутню ТЕЦ», – додав він.
Поки не зазначаються назви громад чи їхнє географічне розташування.
Днями Сухомлин зустрічався з послом Фінляндії в Україні Тарʼєю Фернандес та головним спеціалістом з питань торгівлі та відбудови Хенрі Рііхімякі, які підтримали проєкт. Також розробку підтримали посольства Великої Британії в Україні та Міжнародної Фінансової Корпорації (IFC).
Ізраїльська компанія AIR здобула престижне визнання для свого двомісного електролітака AIR ONE. Апарат назвали найкращим персональним літаком 2026 року за версією Robb Report Best of the Best Awards, передають Патріоти України. AIR ONE належить до клас...
Українцям пояснили, як правильно перекладати поширений російський вислів «горящая путевка». Як зазначають мовознавці, в українській мові не використовується калька «горящий» у такому значенні, а натомість застосовуються природні відповідники, передають...