У Польщі під час знешкодження вибухнула найбільша бомба зі скинутих на Європу за час Другої світової

​Жителі польського міста Свіноуйсьце почули вибух 75-річної бомби.

13 жовтня, портал swinoujskie.info повідомив про те, що в ході знешкодження здетонувала британська 5-тонна бомба Tallboy, передають Патріоти України.

У 1945 році бомба була скинута британськими ВПС на німецький корабель, але не розірвалася і залишилася лежати на дні каналу, що з'єднує Щецинську затоку з Балтійським морем. Боєприпас виявили в минулому році під час днопоглиблювальних робіт.

При підготовці до знешкодження бомби був евакуйований 751 місцевий житель. Операція почалася 12 жовтня і була розрахована на п'ять днів. Сапери планували «випалити» вибухівку, але шанси на успіх спочатку оцінювалися як 50:50. В процесі дистанційної роботи вибухівка бомба здетонувала. Ніхто з саперів не постраждав. Tallboy - найбільший боєприпас часів Другої світової війни, виявлений на території Польщі.

Резонанс тижня. Від коронавірусу помер відомий український журналіст

субота, 5 грудень 2020, 1:00

Він був одним із засновників Народного Руху, одним з тих, хто боровся за незалежність України, хто був в перших рядах українського відродження в Дніпрі. У Дніпрі від COVID-19 помер журналіст, екскореспондент "Радіо Свобода" Геннадій Сахаров, який стояв...

Анти-антибіотик: Вчені знайшли новий диво-препарат

субота, 5 грудень 2020, 0:21

Поступово список дієвих антибіотиків скорочується, і на горизонті знову може нагадати про себе "темна епоха медицини". Відкриття антибіотиків стало одним з найважливіших досягнень людства за ХХ століття, проте десятки років надмірного застосування прив...