Заявили, що "совість не дозволяє": У Польщі відмовили в аборті 14-річній дівчинці, яку згвалтував власний дядько

У Польщі медики відмовили в аборті малолітній 14-річній дівчинці, яку зґвалтував власний дядько. Лікарі відмовили в операції, пославшись на застереження "про совість". Про цю історію повідомила польська організація Фонд жінок і планування сім'ї (FEDER) у своїх соціальних мережах, передають Патріоти України.

Інцидент трапився на північному сході Польщі, в маленькому місті в Підляському воєводстві. Дівчинка якийсь час приховувала факт зґвалтування і не знала про вагітність. Пізніше про це стало відомо її тітці. Вона спробувала допомогти дитині зробити аборт. Згідно із законодавством Польщі, жінки можуть перервати вагітність до 12 тижнів при пред'явленні довідки з прокуратури. За даними Фонду, у сім'ї дівчинки була ця довідка, але їй все одно відмовили в операції, пославшись на застереження "про совість".

У Польщі є поняття "застереження совісті лікарів" (klauzula sumienia lekarzy), яка дозволяє медпрацівникам відмовитися робити аборти, якщо це не відповідає їх релігійним принципам.

Заборона абортів у Польщі

У жовтні 2020 року Конституційний суд Польщі заборонив проведення абортів в країні через проблеми розвитку плода. У відповідь на це Європарламент ухвалив окрему резолюцію, якою засудили дії парламентарів Польщі.

На тлі цього в багатьох містах країни спалахнули масові протести та акції.

Пізніше уряд Польщі заявив про низку законопроектів, які могли б допомогти підтримати жінок після аборту. Мін'юст Польщі заявив, що у жінок повинні бути "кімнати для плачу". Однак пізніше чиновники забрали свої слова назад.

Не такі вже й прості: Медузи здатні на те, про що вчені навіть не мріяли (відео)

неділя, 24 вересень 2023, 4:15

Вчені виявили, що медузи є розумнішими, ніж раніше вважалося. Вони вміють вчитися на попередньому досвіді та адаптувати свої дії відповідно до нього, і все це без наявності центрального мозку, пише IFLScience, передають Патріоти України. Об'єктом цього...

Дуже боїться українців: У Норвегії затримали екс-"вагнерівця" при спробі втекти знов до Росії, де на нього чекає покарання

неділя, 24 вересень 2023, 3:25

Норвезька поліція затримала при спробі нелегального перетину кордону з РФ колишнього командира одного з відділень російської ПВК Вагнер Андрія Медведєва, який раніше втік до Норвегії і просив там притулок, затриманий норвезькою поліцією при спробі неле...