В околицях міста Біскупця на північному сході Польщі археологи виявили унікальний для цієї частини Європи скарб - понад сто срібних динаріїв, що були викарбувані в IX столітті правителями династії Каролінгів. Про цю знахідку повідомляє сайт Nauka w Polsce, передають Патріоти України.
Скарб складається з 118 срібних монет та їх фрагментів - динаріїв імператора Людовика Благочестивого (814-840) і короля Карла Лисого (840-877). Їх було виявлено під час дослідження мультикультурної археологічної пам'ятки.
За словами археолога з Музею в Оструді Лукаша Щепанського, скарб ранньосередньовічних монет часів Каролінгів в цій частині Європи є незвичайним, раніше тут знаходили лише поодинокі монети цього періоду, викарбувані на монетних дворах Західної Європи. У IX столітті на цих землях, населених пруськими племенами, переважали арабські монети, які використовувалися в торгівлі.
Околиці Біскупця, де було знайдено скарб каролінгських динаріїв, є колишнім слов'яно-прусським кордоном. Ймовірно, його було заховано в незаселених місцях серед лісу, адже археологи не виявили тут слідів поселення IX століття або кладовища.
Археолог Щепанський зазначив, що скарб було знайдено в басейні річок Оси і Дрвенці, які могли бути комунікаційними артеріями, які ведуть до гирла Вісли та Віслинської затоки, де розташовувався в той час відомий торговий центр і порт вікінгів.
Вперше скарб буде представлено публіці в музеї Оструда в середині травня, під час Ночі музеїв. Потім пам'ятки будуть детально проаналізовані.
Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...
У Харкові засудили жителя Краснокутської громади, який у вересні завдав ножового поранення чоловіку — той допомагав його дружині знести консервацію до погреба. Вирок 18 листопада виніс Орджонікідзевський районний суд Харкова, передають Патріоти України...