У Полтаві пам'ятник гетьману Мазепі одягли у вишиванку (фото)

В цілому, без урахування оренди підйомної вишки, вишиванка для Мазепи обійшлася в 400 гривень.

16 травня, в День вишиванки, полтавські «свободівці» прикрасили сорочкою в національному стилі пам'ятник Івану Мазепі, встановлений три роки тому на Соборній площі, передають Патріоти України.

- У Львові зазвичай надягають вишиванку на пам'ятник Нептуну. Нам здалося, що і в Полтаві потрібно робити пам'ятники живими і з ними потрібно комунікувати, в тому числі і прикрашати. Іван Мазепа свого часу мріяв про незалежну Україну, і зараз його мрія збулася, - пояснив ініціатор заходу депутат Полтавської міської ради Юліан Матвійчук.

Українська сорочка для бронзового гетьмана готувалася протягом двох останніх тижнів. Перед цим «свободівці» зняли з пам'ятника мірки, купили 5 метрів тканини, але виявилося, що цього мало. Тому терміново довелося виправляти помилку в розрахунках і докуповувати ще 1 метр матерії. Мега-вишиванку довжиною 1,2 м і шириною 3 м для пам'ятника кроїла мама Юліана Людмила Матвійчук, яка займається пошиттям одягу, а їй допомагали ще дев'ять майстринь: елементи вишивки на грудях малювали по тканині пастеллю і олівцями, а до рукавів і горловини пришивали стрічки з орнаментом . Щоб краще було надягати сорочку на скульптуру, боки не зшивали, а закріпили шпильками вже на «клієнті».

В цілому, без урахування оренди підйомної вишки, вишиванка для Мазепи обійшлася в 400 гривень. Але це швидше її імітація. Майстрині, які мають досвід з пошиття великих українських прапорів, кажуть, що до наступного року вони вишиють вручну сорочку для бронзового гетьмана.

"Вважаємо, що це - популізм": У Зеленського пояснили відмову від військового параду

п’ятниця, 19 липень 2019, 11:58

На думку Сергія Шефіра, військові паради більше личить проводити країнам на кшталт Росії. Помічник президента Володимира Зеленського Сергій Шефір пояснив скасування військового параду на День незалежності тим, що "парад - спосіб показати швидку перемог...

Хіти тижня. Ви лабораторія, суд, прокурор? Чому взяли на себе відправити когось на передову?": Бойовий офіцер звернувся до головнокомандувача Зеленського (відео)

п’ятниця, 19 липень 2019, 11:30

Гордого військового обурює хамство нового главкома стосовно бойових побратимів, безвідповідальні, голословні звинувачення. «Я не чиновник, і не "чорт "! Я гордий за нашу роботу! Офіцер Збройних сил України, майор Місюра Сергій Васильович. Можете мене з...