У Полтаві пам'ятник гетьману Мазепі одягли у вишиванку (фото)

В цілому, без урахування оренди підйомної вишки, вишиванка для Мазепи обійшлася в 400 гривень.

16 травня, в День вишиванки, полтавські «свободівці» прикрасили сорочкою в національному стилі пам'ятник Івану Мазепі, встановлений три роки тому на Соборній площі, передають Патріоти України.

- У Львові зазвичай надягають вишиванку на пам'ятник Нептуну. Нам здалося, що і в Полтаві потрібно робити пам'ятники живими і з ними потрібно комунікувати, в тому числі і прикрашати. Іван Мазепа свого часу мріяв про незалежну Україну, і зараз його мрія збулася, - пояснив ініціатор заходу депутат Полтавської міської ради Юліан Матвійчук.

Українська сорочка для бронзового гетьмана готувалася протягом двох останніх тижнів. Перед цим «свободівці» зняли з пам'ятника мірки, купили 5 метрів тканини, але виявилося, що цього мало. Тому терміново довелося виправляти помилку в розрахунках і докуповувати ще 1 метр матерії. Мега-вишиванку довжиною 1,2 м і шириною 3 м для пам'ятника кроїла мама Юліана Людмила Матвійчук, яка займається пошиттям одягу, а їй допомагали ще дев'ять майстринь: елементи вишивки на грудях малювали по тканині пастеллю і олівцями, а до рукавів і горловини пришивали стрічки з орнаментом . Щоб краще було надягати сорочку на скульптуру, боки не зшивали, а закріпили шпильками вже на «клієнті».

В цілому, без урахування оренди підйомної вишки, вишиванка для Мазепи обійшлася в 400 гривень. Але це швидше її імітація. Майстрині, які мають досвід з пошиття великих українських прапорів, кажуть, що до наступного року вони вишиють вручну сорочку для бронзового гетьмана.

"Няша" боится стать "зайчуткой": Собчак жорстко висловилася про новий імідж Поклонської (фото)

вівторок, 15 жовтень 2019, 23:16

На думку телеведучої, політикиня зараз намагається уникнути зайвої уваги і має на це певні причини. У своєму блозі «Кривава бариня» російська телеведуча Ксенія Собчак уїдливо прокоментувала вбрання «екс-прокурора» анексованого Криму Наталії Поклонської...

Бідна Юля, або "Дєвочка" Мендель vs журналісти: Ветеран української журналістики подав до суду на речницю Зеленського

вівторок, 15 жовтень 2019, 23:12

Журналіст Данило Яневський подав до суду скаргу на слідчого, який відмовляється розглядати його заяву про протидію журналістській діяльності з боку речниці глави держави Юлії Мендель. Про це Яневський повідомив у Facebook, , зазначають Патріоти України...