У Празі згоріла унікальна українська церква XVII сторіччя (фото)

Церкву було включено до маршруту екскурсій «Українська Прага».

Сьогодні, 28 жовтня, у столиці Чехії Празі вогонь знищив православну дерев'яну церкву, яка була привезена з України. Про це повідомляє видання Novinky, передають Патріоти України.

Агентство зазначає, що під час пожежі ніхто не постраждав, але сама церква фактично зруйнована. Вогонь швидко охопив нижню частину дерев’яної конструкції церкви. Пожежу ліквідували шість пожежних нарядів.

У повідомленні йдеться, що всередині будівлі знайшли кілька балонів з пропан-бутаном під тиском. Зараз на місці працюють слідчі для з'ясування причин пожежі. «Я в шоці від звістки про пожежу в церкві св. Михаїла», - заявив посол України в Чехії Євген Перебійніс. Він назвав церкву «одним із мостів» між Україною та Чехією.

Дипломат закликав поліцію ретельно розслідувати цей інцидент. «Ми вважаємо реставрацію цього унікального пам'ятника справою честі для всіх нас», - заявив Перебійніс. За його словами, служби охорони культурних пам'яток Праги оцінять можливість відновлення церкви після з'ясування обсягів пошкодження. Церква перебуває у власності міста Прага. Її включено до маршруту екскурсій «Українська Прага».

Керівник українського посольства зазначив, що дипломати вестимуть переговори з міською владою про відновлення. Розглядається також можливість звернення до Закарпатської області, щоб знайшли майстрів, які володіють відповідними навичками і технікою відновлення.

Церква св. Михаїла - дерев’яна православна церква, побудована в другій половині 17 століття в Україні, в селі Великі Лучки поблизу Мукачева. У 1929 році вона була демонтована та перевезена до Кінських садів у Празі, де стала частиною колекцій Етнографічного музею.

Церква побудована у так званому Бойківському будівельному стилі з елементами народного бароко. Її довжина - близько 14 метрів, а ширина - 8 метрів. Вежа була близько 17 метрів. Фахверкові частини церкви були покриті ґонтовим дахом. Із 2008 року церква була передана у користування православною спільнотою Чехії та Словаччини.


Таємниці найсильнішої людини планети: "Мій стандартний сніданок - омлет з десяти яєць", - Олексій Новіков

середа, 2 грудень 2020, 8:30

У 2004 році легендарний український богатир Василь Вірастюк став першим українцем, який завоював титул найсильнішої людини планети (The World's Strongest Man). 16 років потому цей титул знову дістався українцю. "Алексей победил соперников, которые веся...

Скрепна доля, дивом не полетів у пекло: Терорист "ДНР", який воював проти України, поскаржився, що "став калікою і бомжем" (фото)

середа, 2 грудень 2020, 8:18

Терорист "ДНР" Альберт Стасьонок, який став інвалідом через поранення в 2015 році, поскаржився на життя і те, що "республіка" залишила його без засобів до існування, передають Патріоти України. Пост бойовика в забороненій в Україні соціальній мережі зн...