Новий закон про мобілізацію набере чинності з 18 травня. Після цього чоловіки віком від 18 до 60 років протягом 60 днів мають уточнити свої військово-облікові персональні дані. Про це йдеться в матеріалі "РБК-Україна" "Загрози з боку Росії та мобілізація по-новому. Що чекає Україну влітку на фронті та у тилу", передають Патріоти України.
Оновити дані можна одним із трьох способів, пояснив член комітету Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський. Перший - в ТЦК та СП. Другий - зареєструвати електронний кабінет і через нього оновити дистанційно. Третій - скористатися послугами ЦНАПів.
Функціонування електронного кабінету - це одне з питань, яке Кабмін має допрацювати. У Раді очікують, що його встигнуть запустити до того, як набуде чинності сам закон. Однак повістки надсилати у цьому електронному кабінеті не будуть - вони, як і раніше, будуть вручатись лише в паперовому вигляді.
"Кабінет міністрів України має напрацювати низку підзаконних нормативно-правових актів. Коли ми на комітеті розглядали цей законопроект, то представники Міністерства оборони повідомили нам, що переважна більшість цих документів вже майже готова - і щодо бронювання, і щодо військово-транспортного обов'язка, і щодо механізму дистанційного оновлення персональних даних", - розповів виданню Веніславський.
Оскільки закон також переглядає підстави для відстрочки від мобілізації, по завершенню цих 60 днів окремі особи можуть втратити таке право. Зміни торкнуться і чоловіків-здобувачів другої (тобто непослідовної) вищої освіти. Вони, за словами Веніславського, втратять право на відстрочку після завершення навчального року. Чоловіки, які мають статус обмежено придатних, протягом 9 місяців в обов’язковому порядку мають пройти переогляд.
У разі ігнорування повістки ТЦК має право звернутись до суду з вимогою запровадити до порушника тимчасову заборону на керування транспортним засобом. Паралельно комітет з правоохоронної діяльності готує до другого читання ще один законопроект, який стосується покарань за порушення мобілізації та військового обліку. В ньому прописане посилення адміністративної відповідальності і суттєве збільшення штрафів. Веніславський прогнозує, що він буде ухвалений і набуде чинності, перш ніж запрацює "базовий" закон про мобілізацію.
За задумом авторів цих законів, вони, по-перше, мали б дати реальну картину мобілізаційного ресурсу в країні.
"Влітку кількісний ефект від нового закону про мобілізацію точно ще не буде відчутний. За оцінками, які звучали в нашому комітеті, фактично цей закон може запрацювати десь через півроку - на той момент він уже дасть такий ефект. Тобто десь на середину - кінець осені ми вже матимемо повністю працюючий закон", - відповів Веніславський.
Дворазова олімпійська чемпіонка з фехтування Ольга Харлан відповіла на запитання, чи були у неї пропозиції щодо зміни громадянства протягом кар'єри, передають Патріоти України. За словами шаблістки, до неї зверталась Росія, проте вона не захотіла висту...
На Чернігівщині засудили чоловіка, який викрав дерев'яну туалетну кабіну з території будівництва фортифікаційних споруд. Суд визнав його винним за ч. 4 ст. 185 КК України (крадіжка в умовах воєнного стану) та призначив п'ять років позбавлення волі з ви...