
Російський космічний апарат "Луна-25", який повинен здійснити посадку в районі Південного полюса 21 серпня, припинив своє існування. Про це пишуться пропагандистські ЗМП із посиланням на "Роскосмос", передають Патріоти України.
Зв'язок зі станцією зараз втрачено. "За попередніми розрахунками, станція "Місяць-25" перейшла на нерозрахункову орбіту, зіткнулася з Місяцем і припинила своє існування. Реалізовані 19 і 20 серпня заходи щодо пошуку апарату та входження з ним у зв'язок результатів не дали", - сказано у повідомленні.
Додамо, що основні завдання місії були: відпрацювання технологій м'якої посадки, дослідження внутрішньої будови та розвідка ресурсів, у тому числі води.
Цікаво, що це була перша за пів століття місія росіян до Місяця. Попередня станція "Луна-24" була запущена 1976 року ще Радянським Союзом.
Проросійський телеграм-канал Mash інформує, що зв'язок із "Луна-25" перервався вчора близько 14:57 за московським часом. Наразі фахівці "Роскосмосу" з'ясовують, через що апарат збився з курсу та загубився у космосі.
Ізраїльська компанія AIR здобула престижне визнання для свого двомісного електролітака AIR ONE. Апарат назвали найкращим персональним літаком 2026 року за версією Robb Report Best of the Best Awards, передають Патріоти України. AIR ONE належить до клас...
Українцям пояснили, як правильно перекладати поширений російський вислів «горящая путевка». Як зазначають мовознавці, в українській мові не використовується калька «горящий» у такому значенні, а натомість застосовуються природні відповідники, передають...