У Росії виявили особливо заразний варіант коронавірусу

У Росії підтвердили випадок інфікування більш заразного варіанта штаму Омікрон коронавірусу ВА.4. Про це повідомляють російські ЗМІ з посиланням на завідувача лабораторії геномних досліджень епідеміології Росспоживнагляду Каміля Хафізова, передають Патріоти України.

За його словами, перші зразки з новим варіантом COVID-19 передали до лабораторій наприкінці травня. "Нещодавно опубліковані дослідження показали, що варіанти вірусу, відомі як BA.4 та BA.5, трохи трансмісивніші, ніж ранні форми Омікрону", – сказав російський науковець.

Він також додав, що нині в Росії переважає циркуляція варіанту BA.2 та його дочірні субваріанти, вони становлять близько 95% від усіх нових випадків інфікування.

"Росіянам не варто боятися різкого зростання захворюваності внаслідок розповсюдження BA.4. В даний час в країні існує хороший імунний прошарок, який сформувався через велику кількість перехворілих і масової вакцинації. Можливість масштабного поширення BA.4 оцінюється як низька", – сказав Хафізов.

Що відомо про варіант ВА.4

Варіант BA.4 був вперше знайшли у квітні 2022 року у Бельгії. Його виявили вірусологи Льовенського католицького університету. Пізніше було підтверджено, що версії BA.4, а також BA.5 діагностували у хворих у Південній Африці, Ботсвані, Німеччині, Данії та Великій Британії. Ці підвиди заразніші, ніж BA.2, крім того, їх важче розпізнає імунна система.

Ситуація з коронавірусом в Росії

За останню добу в Росії виявили 3403 нових випадків зараження коронавірусом. За офіційними даними, за добу померло 65 осіб, а одужало 3480. Всього після зараження померло 380 020 росіян. Незалежні фахівці та журналісти вважають, що реальна статистика в країні значно гірша. Вони вважають, що реальна кількість смертей через коронавірус у Росії втричі більша за офіційну. Про це свідчить аналіз надлишкової смертності.

Уже не просто "золоті". В Україні знову подорожчали яйця: Що буде з цінами на продукт найближчим часом

вівторок, 6 грудень 2022, 14:28

В Україні продовжує підвищуватись вартість продуктів. На початку грудня знову подорожчали яйця. Стало відомо, в яких супермаркетах продукт можна купити дешевше, передають Патріоти України. Також з'явилася інформація, що буде з цінами найближчим часом.М...

Це її власне волосся? Пугачова здивувала фанів зачіскою (фото)

вівторок, 6 грудень 2022, 13:53

Відома співачка Алла Пугачова після переїзду в Ізраїль не стомлюється тішити публіку своїми виходами у світ. Так, у Тель-Авіві вона прийшла в театр на моновиставу "Я тут" актора Анатолія Бєлого, який виїхав з РФ, повідомляють Патріоти України. Зазначим...