У США людині вживили серце свині: Медики уточнили, до чого це призвело

У США хірурги вдруге в історії медицини пересадили людині серце генно-модифікованої свині. Минулого разу пацієнт, який отримав такий донорський орган, не вижив. Він прожив з трансплантатом два місяці, передають Патріоти України.

Деталі операції, яку провели фахівці медичного центру Університету Меріленда в США, описані на сайті установи. Відповідна публікація вийшла 22 вересня.

Цього разу орган свині отримав 58-річний пан Фосетт. Пенсіонер страждає від серцево-судинної недостатності. Через захворювання і супутні йому ускладнення, чоловік не міг отримати орган від людського донора.

"Моя єдина реальна надія - це використати свиняче серце, ксенотрансплантат", - заявив він у коментарі журналістам за кілька днів до операції.

За словами лікарів, попередньо, хірургічне втручання пройшло успішно: чоловік в змозі самостійно дихати, також йому призначили ряд препаратів, щоб організм "не відторгнув" новий орган.

Як зазначила його дружина Енн Фосетт, у сім'ї "немає ніяких очікувань", тільки надія, провести якомога більше часу разом, поки є така можливість. "Це може бути так само просто, як сидіти на ганку і пити каву разом", - зазначила вона.

Вперше аналогічну операцію також зробили в центрі Меріленда у 2022 році. Тоді серце свині пересадили 57-річному Девіду Беннетту, проте його організм відмовився "прийняти" трансплантат. В силу "безлічі факторів", він помер через 2 місяці з моменту операції.

В Україні здорожчає низка продуктів через блокаду кордону поляками: На що зростуть ціни

вівторок, 5 грудень 2023, 9:30

В Україні можуть зрости ціни на деякі продукти харчування через блокаду кордону польськими перевізниками. Йдеться про ті продукти, які не є традиційними для виробництва на території нашої країни, зокрема, фрукти та овочі. Також може збільшитися вартіст...

Нові правила оформлення спадщини в Україні: Коли набудуть чинності та про які нюанси важливо знати

вівторок, 5 грудень 2023, 9:08

В Україні змінюють правила відкриття та оформлення спадщини під час війни, передають Патріоти України. Як пише «Судово-юридична газета», стаття 1221 Цивільного кодексу України «Місце відкриття спадщини» передбачає, що таким місцем вважається останнє м...