У США створили "найбілішу з білих фарб", здатну суперефективно охолоджувати будинки в спеку

Вчені з Університету Пердью в США створили супер білу фарбу, яка відбиває 98% енергії випромінювання сонячного світла. Про це йдеться в науковому журналі ACS Applied Materials & Interfaces, зазначають Патріоти України.

У новій фарбі в якості білого пігменту використовувався сульфат барію-на відміну від використовуваних в більшості фарб діоксиду титану він не поглинає ультрафіолетові промені.

Крім того, неоднорідність частинок пігменту дозволила більш ефективно розсіювати частинки світла з різною довжиною хвилі. У підсумку в ході випробувань поверхні, покриті новою фарбою, навіть при прямому сонячному світлі мали температуру на 4,5 градуса нижче температури навколишнього середовища.

Так, якщо побілити новим складом 92,9 квадратних метра даху, то вдасться домогтися потужності охолодження в 10 кіловат. Під час польових випробувань команда виявила, що пофарбована поверхня залишається холодніше температури навколишнього середовища Принаймні на 4,5 °C.

Дослідники вже патентують фарбу і у співпраці з неназваною великою корпорацією працюють над її запуском в комерційний оборот.

З архіву ПУ. Поганий знак, що став пророчим: На королівському весіллі загинули 139 людей

субота, 15 травень 2021, 23:30

Австрійська принцеса Марія-Антуанетта 15 травня 1770-го вийшла заміж за 15-річного майбутнього короля Франції Людовика XVI. Однак радісна для Австрійської імперії та Франції подія обернулась великою трагедією, котра знаменувала великі потрясіння для мо...

Спіймали, коли закопував тіло: На Київщині підліток зарізав вітчима (фото)

субота, 15 травень 2021, 22:45

У селі Плесецьке Фастівського району на Київщині 17-річний хлопець вбив 42-річного вітчима під час сварки. Тіло хотів закопати у дворі. Поліцію викликала мати хлопця. Про це повідомили у відділі комунікації ГУНП області, передають Патріоти України. "Мі...