У тропічних лісах несподівано знайшли загублене місто майя

Дослідники виявили прадавнє місто майя, яке досі залишалося прихованим, обплетене комплексом з приблизно 400 взаємопов'язаних поселень. Деяким із них понад 3 тисячі років, вони пов'язані між собою. Про це пише видання The Washington Post, передають Патріоти України.

У тропічних лісах виявили 417 поселень мая, з'єднаних між собою величезною мережею доріг протяжністю понад 170 кілометрів — стародавній подвиг, який вважається порівнянним з першою у світі системою автострад.

На думку науковців, які брали участь у комплексному дослідженні, будівництво цього взаємопов'язаного міста розпочалося близько 1 000 р. до н. е.

Технологічний прогрес дозволив проникнути крізь густе листя тропічного лісу з безпрецедентною точністю. Звертаючись до найсучаснішої технології лідара, яка використовує виявлення світла і визначення дальності, дослідники змогли розгледіти панорамні простори стародавнього міста.

Наче мультяшний красень Дамбо: У глибинах Тихого океану зафільмували рідкісного восьминога (відео)

понеділок, 25 вересень 2023, 3:25

Восьминіг, схожий на головного героя фільму Діснея 1941 року, плавав за допомогою своїх плавників, схожих на вуха. Рідкісний восьминіг Дамбо був знятий на відео за допомогою дистанційно керованого апарату в північній частині Тихого океану. Він потрапив...

У США спіймали алігатора-людожера: Перехожий побачив рептилію за страшною трапезою (відео)

понеділок, 25 вересень 2023, 2:35

У американському штаті Флорида перехожий помітив алігатора з людськими рештками в пащі, повідомляють Патріоти України з посиланням на Sky News. . Плазуна розміром майже 4 метри (13 футів) побачив Джамаркус Буллард 22-го вересня. Алігатор перебував у...