У це важко повірити! Археологи виявили стародавній череп зі слідами хірургічної операції - йому більше 2000 років

Американські вчені та археологи зробили сенсаційне відкриття, яке повністю перевернуло уявлення про давню медицину. Як повідомляє видання Express, в одному з черепів перуанського воїна виявили металеву пластину та сліди хірургічної операції, передають Патріоти України.

Череп перуанського воїна, якому понад 2000 років, зараз знаходиться в Музеї остеології Skeletons в Оклахомі. За даними досліджень, цей воїн отримав рану в бою, і лікарі тих часів провели йому унікальну операцію.

У цього черепа витягнута форма і на думку вчених, вона стала такою в результаті зв'язування. У ті часи така форма черепа вказувала на соціальний статус.

Багато питань у дослідників викликала металева пластина, яка була розміщена в черепі. Ймовірно, стародавні перуанські хірурги провели операцію з імплантації, щоб відновити зламаний череп.

Склад металу на цей момент з'ясувати не вдалося, але на думку вчених, це вказує на прямі докази існування стародавньої хірургії.

Вдалося також з'ясувати, що пластину не заливали, а саме помістили в череп, щоб зв'язати зламані кістки. І ця операція не стала посмертною або смертельною – древній воїн потім з нею жив. На це вказує те, що пластина встигла зростися з кістками черепа.

У Львові затримали корегувальника ракетних обстрілів - через зрадника загинуло 4 людини

п’ятниця, 27 травень 2022, 17:10

У Львові затримали ворожого корегувальника вогню, через якого у місті під час обстрілу шиномонтажу загинуло 4 цивільних мешканців. Місцевий житель через месенджери передавав росіянам інформацію про розташування військових об'єктів та об’єктів критичної...

Поки хтось проливає кров: В Одесі теробороновець обікрав товаришів по службі і волонтерів на 700 тисяч гривень

п’ятниця, 27 травень 2022, 16:22

В Одесі теробороновець продав військової амуніції зі складів волонтерських центрів на 700 тисяч гривень, його затримали. Поліцейські встановили, що 39-річний чоловік безоплатно отримував зі складів волонтерських центрів для потреб армії дрони, квадроко...