В Україні хочуть змінити правила компенсації за зруйноване внаслідок війни житло: Що пропонують

Верховна Рада має намір уже найближчим часом регламентувати порядок видачі компенсації за знищене та пошкоджене майно на територіях, де відбуваються бойові дії, або перебувають у тимчасовій окупації, передають Патріоти України.

Наразі проект закону № 11161 має статус ухваленого у першому читанні (це сталося 4 червня 2024 року). За словами одного з авторів законопроекту Василя Мокана, документ покликаний виправити прогалини в законодавстві, зрівнявши в правах громадян деокупованих територій і тих, які досі підконтрольні росії, пише ресурс На пенсії.

«Оскільки на деокупованих територіях українці мають можливість отримати компенсацію за втрачене житло, то для наших співгромадян із зони бойових дій чи тимчасово окупованих територій такого алгоритму досі прописано не було» , — зазначив Мокан.

Тому автори проекту закону пропонують:

  • відмовитися від обстеження знищеної чи пошкодженої нерухомості у місцях, де відбуваються військові дії чи тимчасово окупованих рф;
  • розглядати пошкоджені об'єкти на окупованій території як знищені;
  • спростити процедуру отримання компенсації за такі об'єкти для ВПО, які залишили території, що входять до встановленого переліку.

До того ж ухвалення документа дозволить підтримати наших співгромадян, які втратили житло та дати їм можливість інтегруватися в життя в нових громадах на підконтрольній Україні території.

Бонус буде лише за певних умов: Одна з найщасливіших країн світу платить за переїзд туди

п’ятниця, 22 листопад 2024, 9:50

Якщо і переїздити кудись жити, так це до країни, з високим індексом щастя. Одним з найвищих таких показників у світі може похвалитись Швейцарія, і зараз країна пропонує вигідні умови переміщення, передають Патріоти України. Як пише видання Express, шве...

На тлі шаленого злету цін: В Україні різко переписали цінники на популярний продукт

п’ятниця, 22 листопад 2024, 9:32

В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...