У вигляді таблеток та на дріжджах: Якими будуть українські вакцини від коронавірусу

Львівські вчені розробляють білкову вакцину від коронавірусу з використанням дріжджів. Про це розповів академік Андрій Сибірний в інтерв'ю "Суспільному", передають Патріоти України.

Він пояснив, що за схожим принципом працюють і зарубіжні вакцини. "Такі вакцини, від Новавакс, вона теж білкова вакцина. Це так само білок коронавірусу, але синтезується він не в дріжджах, а в клітинах комах", - сказав академік.

Львівські вчені вирішили працювати саме з дріжджами, оскільки вже мають позитивний досвід роботи з ними. Вони роблять вітаміни і антибіотики на дріжджах. Фахівці вже пройшли початкові етапи у створенні вакцини від коронавірусу.

Розробити її планують до кінця цього року, після цього настане етап випробувань. Вірусні білки мають перевірити на лабораторних тваринах - трансгенних мишах, яких будуть заражати вірусом і вводити їм вакцину.

"Ось цей останній етап роботи напевно доведеться робити з нашими колегами в Польщі. Так ми попередньо домовилися. Я б хотів, щоб це була повністю українська вакцина, але так виходить, що це буде міжнародне співробітництво", - уточнив Сибірний.

Львівські вчені також хочуть створити ще одну вакцину від коронавірусу - у формі таблетки. Це стане їх новим проектом.

З архіву ПУ. На дорогах столиці помітили золотий ВАЗ-2107 (фотофакт)

середа, 22 вересень 2021, 10:30

Треба визнати, що авто стало виглядати набагато веселіше, ніж звичайні "Жигулі". Золотими можуть бути не тільки батони чи розкішні суперкари зірок. Фотографію ВАЗ-2107 в незвичайному золотому забарвленні опублікував ТопЖир, передають Патріоти України 1...

А чи не жарт знову? В Івано-Франківську мер пообіцяв мільйон тій школі, де вакцинуються від COVID-19 всі співробітники

середа, 22 вересень 2021, 9:56

Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків пообіцяв виплатити мільйон гривень тому міському навчальному закладу, який першим зможе домогтися від співробітників стовідсоткової вакцинації від COVID-19. Про це чиновник заявити під час наради в Івано-Франківсь...