У Зеленського збираються повернути утилізаційний збір та штрафувати власників старих автівок. Хто в групі ризику

В Україні можуть повернути збір за утилізацію старих автомобілів, заявив глава Державної екологічної інспекції (ДЕІ) Андрій Мальований. За оцінкою експертів, в Україні середній вік автопарку становить 22,7 року. Водночас такі старі машини викидають багато шкідливих речовин в атмосферу, що позначається на здоров'ї людей. До того ж машини, що вийшли із вжитку, практично не утилізуються, зазначають Патріоти України.

«Потрапляючи на звалища, вживані автомобілі викликають забруднення ґрунту свинцем, іржею, відпрацьованими маслами. В Україні тільки п'ять відсотків автовласників здають свої машини на утилізацію. Протягом 2020-го утилізовано лише 13 тисяч авто. Решта забруднюють навколишнє середовище на звалищах», — повідомив Андрій Мальований.

«Важливим кроком до налагодження системи поводження з відходами в Україні відповідно до європейських вимог є прийняття законопроєкту № 2207−1д, який вже підтримали в першому читанні. Серед іншого в ньому передбачена і розширена відповідальність виробника за старі авто і шини», — зазначив чиновник.

Нагадаємо, що в Україні вже діяла практика застосування утилізаційного збору — вперше його ввели в 2013 році, але пізніше скасували, оскільки збір став додатковим джерелом поборів з громадян при тому, що машини все одно не утилізували.

Зорепад Гемініди: В Україні незабаром можна буде спостерігати непересічне небесне явище

неділя, 5 грудень 2021, 7:10

14 грудня 2021 року відбудеться пік метеорного потоку Гемініди, українці зможуть побачити зорепад зі 100 метеорів за годину, зазначають Патріоти України. . “Зорепад Персеїди”: в небі над Саксонією зафіксували вражаюче астрономічне явищеПро це повідом...

Офшорна схема братів Суркісів: В Англії розкрили махінації із зарплатами в київському "Динамо"

неділя, 5 грудень 2021, 6:50

В Англії розкрили офшорні махінації із зарплатами в київському “Динамо”. Про це йдеться в листопадовому номері одного з найвпливовіших футбольних журналів у світі, британського World Soccer, повідомляють Патріоти України з посиланням на komandaonline. ...