
В Україні можуть повернути збір за утилізацію старих автомобілів, заявив глава Державної екологічної інспекції (ДЕІ) Андрій Мальований. За оцінкою експертів, в Україні середній вік автопарку становить 22,7 року. Водночас такі старі машини викидають багато шкідливих речовин в атмосферу, що позначається на здоров'ї людей. До того ж машини, що вийшли із вжитку, практично не утилізуються, зазначають Патріоти України.
«Потрапляючи на звалища, вживані автомобілі викликають забруднення ґрунту свинцем, іржею, відпрацьованими маслами. В Україні тільки п'ять відсотків автовласників здають свої машини на утилізацію. Протягом 2020-го утилізовано лише 13 тисяч авто. Решта забруднюють навколишнє середовище на звалищах», — повідомив Андрій Мальований.
«Важливим кроком до налагодження системи поводження з відходами в Україні відповідно до європейських вимог є прийняття законопроєкту № 2207−1д, який вже підтримали в першому читанні. Серед іншого в ньому передбачена і розширена відповідальність виробника за старі авто і шини», — зазначив чиновник.
Нагадаємо, що в Україні вже діяла практика застосування утилізаційного збору — вперше його ввели в 2013 році, але пізніше скасували, оскільки збір став додатковим джерелом поборів з громадян при тому, що машини все одно не утилізували.
Українці, які досі не оформили право власності на земельні паї, ризикують втратити свої ділянки. Остаточний термін для завершення всіх процедур встановлено на 1 січня 2028 року — після цієї дати землю можуть передати у комунальну власність територіальн...
У той час як деякі пенсіонери можуть отримувати щомісячну надбавку в розмірі 650 гривень, інші цілком можуть розраховувати на одноразову виплату в розмірі 3100 гривень. При цьому багато українських пенсіонерів не знають, що можуть отримувати не лише ос...