У жовтні Україну чекають зливи і посуха: Синоптик зробив прогноз на місяць

Погода в Україні в жовтні буде доволі теплою і дощовою. Кандидат географічних наук, синоптик Харківського гідрометцентру Ігор Кибальчич написав у Facebook, що у жовтні температурний фон на більшій частині Європи і України буде вищим за норму, передають Патріоти України.

"Відхилення середньомісячної температури від кліматичних показників складе +2...+4 градуси. Тепліше за все буде у східних та південних областях України", – зазначив він.

Разом з цим очікується доволі активна циклонічна діяльність, за рахунок чого кількість опадів майже по всій території України буде вищою за норму на 50-100%, особливо у західних областях. У південно-східній частині дощів буде мало, тому продовжиться екстремальна посуха, яка в данному регіоні триває вже з серпня.

В цілому, на Європейському континенті буде домінувати поле зниженого тиску з центром мінімального геопотенціалу над Британськими островами. Ймовірність арктичних, або ультраполярних вторгнень мінімальна.

Тропічна спека і засуха накриють Україну: Синоптики розповіли, де у липні буде "пекло"

п’ятниця, 1 липень 2022, 16:20

Погода в липні 2022 року дощами українців не порадує. Низку областей накриє засуха, а опади будуть досить рідкісними і локальними, передають Патріоти України. Очікується, що кількість опадів у липні буде нижчою за норму на 20-50%. Такий проноз на цей л...

Цю битву ми вже виграли: Український борщ визнали об’єктом культурної спадщини ЮНЕСКО

п’ятниця, 1 липень 2022, 14:00

Український борщ увійшов до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони. Відповідне рішення ухвалили 1 липня на 5-му позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини, інформ...