На систему територіальних центрів комплектування та соціальної підтимки Житомирської області здійснили кібератаку, унаслідок чого в мережу потрапив відеозапис зі службової наради. Про це 5 травня повідомила пресслужба Житомирського обласного ТЦК та СП у Facebook, передають Патріоти України.
Ідеться про відеозапис, який у Facebook опублікував, зокрема народний депутат України від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко. Чоловік із ролика закликав інших учасників наради сподіватися "не тільки на поліцію чи групу оповіщення і кого вони приведуть", а й використовувати "будь-які інші законні засоби й варіанти".
"Власників зброї шукаємо через поліцію, шукаємо осіб, які підлягають приписці 2008 року [народження], по автобіографіях шукаємо батьків, шукаємо в навчальних закладах студентів, які вчаться і не мають права на відстрочку або підлягають відрахуванню за невиконання навчального процесу. Я вже казав начальникам, це в Auto.Ria купляємо автомобілі в цих людей і т.д., і т.п.", – сказав чоловік.
Ширше відео опублікував у соцмережі X блогер Мирослав Олешко, який із 1 травня перебуває під санкціями Ради національної безпеки і оборони України. 2023 року Служба безпеки України оголосила йому підозру в підробленні документа, за яким він незаконно виїхав з України під час повномасштабного вторгнення, і в інформаційно-підривній діяльності, яка шкодить ЗСУ.
На оприлюдненому ним записі той самий посадовець наголошує на потребі закрити "щонайменше 60% плану". "Розслабону такого, як у квітні, не буде", – зазначив він.
За словами пресслужби Житомирського ТЦК, відео опублікували в інтернеті, щоб "зманіпулювати громадською думкою, викликати обурення в суспільстві, посіяти сумніви щодо законності роботи ТЦК та СП та загальної дестабілізації" на користь країни-агресора РФ.
"Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки діють виключно в межах чинного законодавства України й у спосіб, передбачений законом. На цьому чітко наголошувалося й під час службової наради", – ідеться в повідомленні. Також там заявили про початок службової перевірки.
Чернігівець Владислав Плис пробув у російському полоні два роки і п’ять місяців. 46-річного чоловіка вдалося звільнити 12 червня. А наступного дня він дізнався про смерть матері. Трагічну історію родини опублікувало видання «Вість», передають Патріоти ...
У Калуському районі Івано-Франківської області чоловік погрожував поліцейському сокирою під час спільного рейду працівників поліції та територіального центру комплектування. У зв'язку з цим інцидентом на Прикарпатті розпочали кримінальне провадження. П...