Віталій Баранов керував десантниками, захищав Донецький аеропорт, а з початком масштабного російського вторгнення очолив один із підрозділів тероборони і знищував росіян на гарячих напрямках фронту.
Про смерть 56-річного комбата повідомив першим вранці 9 жовтня голова Оболонської РДА Кирило Фесик.
"Сьогоднішні жахливі новини точно не пройдуть осторонь будь-якого активного мешканця Оболоні. Загинув командир 206 батальйону ТРО Віталій Баранов, справжній герой, легендарний воїн та командир, неодноразовий член громадської ради при Оболонській РДА. Найбільш щирий патріот із тих кого я знав. Оптиміст, життєлюб, інтелігентна та скромна людина. Стільки ще про нього хочеться хорошого сказати, думаю всі хто його знав зрозуміють про що я", - йдеться в повідомленні.
Кирило Фесик згадав, що востаннє спілкувався з Віталієм Барановим три дні тому, воїн був як завжди спокійним та впевненим.На сторінці у фейсбук Віталія Баранова — слова вдячності за життєвий подвиг, за вірність і мужність. Всі визнають, що Київ і Україна втратили особистість історичного масштабу.
Віталій Баранов нагороджений орденами Богдана Хмельницького II й III ступенів.
Він народився на Житомирщині у місті Коростишів. Батько був керівником підприємства «Вибухпром» на кар’єрі. Дитиною Віталій їздив з батьком на роботу — коли підривали граніти й це його причаровувало. Пізніше, він зізнався, що це вплинуло на вибір професії.
Віталій Баранов обрав Кам’янець-Подільське вище військово-інженерне командне училище імені маршала інженерних військ В. К. Харченка.
Військова професія і армійське середовище та навчання він вважав одним з найкращих періодів життя, коли сформувалась його особистість.
В незалежній Україні Віталій Баранов був підполковником ЗСУ. У 2004 році пішов у відставку, зайнявся бізнесом. А у 2014 — став захищати Україну. Кажуть, що його не хотіли брати до війська, бо не було відповідної його званню та спеціальності посади. Але Баранов пішов служити старшим лейтенантом в 90-му окремому батальйоні, де був на посаді помічника командира батальйону з оперативного забезпечення.
Потім у його долі був Донецький аеропорт. Баранов став начальником штабу батальйону. Їх комбат потрапив у полон і Віталій Анатолійович очолив підрозділ.
У 2015 році працював у ТСО України. Створив громадську організацію, яка опікувалась колишніми «кіборгами».
Про початок широкомасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року, Віталій Баранов дізнався у селі Катюжанка, за 50 кілометрів від столиці. Він рушив до Чорнобиля, бо розумів, що звідти «московіти» намагатимуться йти на Київ. Проаналізувавши ситуацію, повернувся додому, зібрав речовий мішок і поїхав до центру терукомплектування.
«За годину-півтори туди підтягнулися і мої бойові побратими по 90-му батальйону. Нас було чоловіків 10-12. Ми отримали зброю, і для всіх нас, як і для десятків тисяч українців, того дня почалося нове життя», — так Баранов згадував початок великої війни.
Він з підрозділом виконував завдання у Чорнобилі та районі Київського водосховища. далі воювали на Миколаївщині, Херсонщині, Харківщині, певний час були під Бахмутом.
«Наш підрозділ формувався в Києві, але служать у ньому представники практично з усіх регіонів», — розповідав він.
Саме біля Бахмуту підрозділ зазнав найболючіших втрат. До слова, Віталій Баранов казав журналістам, що для такого розташування, яке має Україна, служити у війську мають всі.
«Хто наші сусіди, довжина кордонів з якими сягає кількох тисяч кілометрів? Правильно: московія і білорусь. Зважаючи на це, наше становище не краще, ніж в Ізраїлю. В цій країні, яка десятки років була оточена ворожими силами, служать усі», — ділився він в інтерв’ю АрміяInform.І ще Віталій Баранов казав, що війна підсвічує у людині всі її найпотаємніші риси, показуючи, хто є хто, випробування роблять це точніше за «найсучасніший діагностичний апарат».
Новий матеріал, розроблений дослідниками Університету Нью-Мексико, дає змогу автоматизувати процес будівництва завдяки 3D-друку, передають Патріоти України. Вчені зробили значний крок уперед у галузі будівництва, створивши новий тип бетону, який може б...
У Міністерстві оборони роз’яснили, що чоловіки, яких раніше було визнано обмежено придатними, повинні пройти ВЛК, для цього ТЦК мають викликати військовозобов’язаних повісткою. Згідно із законодавчими змінами, громадяни, які до 4 травня 2024 року отрим...