У ЗСУ з 10 лютого оновили програму базової військової підготовки: Що це означає

У навчальних центрах, які готують мобілізаційні кадри Збройних сил України, з 10 лютого оновили программу базової загальновійськової підготовки (БЗВП) з акцентом на психологічну стійкість. Про це йдеться у повідомленні Міністерства оборони, передають Патріоти України.

"У всіх навчальних центрах, які готують мобілізаційні кадри Збройних сил України, триває впровадження п’ятої редакції програми базової загальновійськової підготовки (БЗВП) з акцентом на психологічну стійкість", – йдеться у повідомленні.

В оновленій програмі загальна тривалість навчання залишається без змін – 1,5 місяці (з урахуванням надання рекрутам днів на відпочинок), з яких 41 добу відведено на заняття, 6 – на відпочинок та 1 – на адміністративні питання. Загальний обсяг підготовки складає 372 навчальні години.

Процес удосконалення програми, з урахуванням пропозицій елітних бойових військових частин, очолив заступник Головнокомандувача ЗСУ полковник Олег Апостол.

Міноборони зазначає, що з 1 листопада 2024 року термін БЗВП становить 1,5 місяці. Нова програма підготовки, затверджена головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським наприкінці 2024 року, вступає в силу з 10 лютого 2025 року.

Серед ключових нововведень оновленої програми БЗВП:

впроваджений так званий "нульовий день"/день "перезавантаження" (адаптація цивільного до військового середовища);

нарощений зміст психологічної підготовки;

вивчення програмного забезпечення "Кропива";

розширений курс з домедичної допомоги;

додано "маршеву" підготовку (фізичні тренування) для формування витривалості військовослужбовців.

Міноборони наголошує, що навчальна програма включає удосконалені стрілецькі вправи з індивідуальної зброї на короткі дистанції (бій в безпосередньому контакті з противником до 100 м) та на швидкість, на що передбачено виділення додаткових боєприпасів.

Зазначається, що вправи удосконалені представниками бойових підрозділів, які якісно нищать ворога на своїх напрямках. Також програмою передбачено підготовку з психологічної стійкості військовослужбовців шляхом переглядів фільмів віртуальної реальності "Перший бій".

"Нова програма БЗВП – це результат ретельного аналізу бойового досвіду наших підрозділів. Ми оптимізували навчальний процес, прибравши застарілі елементи та зосередившись на практичних навичках, психологічній стійкості та інших критично необхідних функцій на сучасному полі бою", – зазначив заступник міністра оборони бригадний генерал юстиції Сергій Мельник.

Програма включає чотири основні блоки:

ознайомчий курс – 8 годин;

курс індивідуальної підготовки – 107 годин;

навчання дій у складі підрозділу – 209 годин;

комплексне тактичне заняття – 48 годин.

За результатами успішного навчання військовослужбовці отримують сертифікат та класну кваліфікацію за ВОС-100 "стрілець".

Наступним етапом підготовки є фахові курси відповідно до визначених посад у бойових підрозділах, де військові здобувають поглиблені знання та навички за конкретною військово-обліковою спеціальністю.

Готуйтеся! Коли перехід на літній час в Україні і чи буде переведення годинників у 2025 році

п’ятниця, 28 березень 2025, 11:23

Верховна Рада ухвалила законопроєкт щодо скасування переходу на літній час. В останню неділю жовтня 2024 року українці перевели стрілки годинника і, згідно з положеннями ухваленого закону, мали залишатися на зимовому часі. Однак закон не був підписаний...

Пощастило не всім! В Україні суттєво збільшились зарплати чиновників: Ось кому платять майже 100 тис. на місяць

п’ятниця, 28 березень 2025, 10:30

Середня зарплата українських чиновників у центральних держорганах у лютому-2025 склала 51,41 тис. грн. Що на 2,16 тис. грн вище, ніж місяцем раніше, а також на 7 тисяч перевищує показник лютого-2024. Таким чином, за рік зарплати урядовців зросли на 15,...