Українка Ірина підтвердила свій український диплом у США і за пів року навчання стала вчителькою. Мала право викладати від молодшої школи до 6 класу, інформують Патріоти України.
"Працювала у молодшій школі в Х'юстоні. Але цей досвід виявився некомфортним. Перше, я була єдина біла вчителька серед темношкірих дітей. Вони реагували на мене спочатку неадекватно. Друге – у школі вчилося багато дітей неблагополучних родин. Нормально, якщо батько дитини сидів у тюрмі, а дитину виховували бабуся з дідусем. Тому дисципліна і рівень виконання завдань були на жахливому рівні. До того ж повна безкарність. Була здивована, коли учень другого класу приніс на урок заборонену марихуану, а йому за це на два дні заборонили відвідувати школу", - розповідає Ірина.
Із учителем підписують контракт на рік. Ірина викладала математику у четвертому класі. Але колектив не дуже підтримував українку. "Головний критерій роботи вчителя - кілька тестів, які пишуть учні. Мої написали погано і директор попередив, що в мене випробувальний термін. Приставив мені помічницю, яка мала мені допомагати. Пізніше я дізналась, що така помічниця - то норма для школи, бо навіть молодші школярі мали не дуже хорошу репутацію по поведінці. А замість стабільних уроків могли послати будь-куди. То до другого класу, то до найменших школярів. Причому заздалегідь мене про це не попереджали, тому для мене це було дуже стресово", - пригадує Ірина.
Зарплата вчителя тут складає близько $50 тисяч на рік. Це пристойна сума. "Четвертокласників майже не випускали на вулицю. В їдальню ходили всі під наглядом вчителя, а велику перерву забирали за погану поведінку. В цей час змушували дітей сидіти за партами, щось читати чи тихо сидіти й мовчати. Пригадую, як вирішила вивести дітей надвір, бо в той день вели себе добре, але директор не дозволив", - розповіла дівчина.
Ірина каже, що контракту на наступний рік вона не отримала. У той період пішла в декрет. Але повертатися до школи не хотіла б. "Не всі школи такі ж, як моя. Є з нормальними бюджетами і хорошими учнями. Але влаштуватись туди складніше і вчителі там дорожать своїм місцем", - пояснила українка.
Всупереч намаганням Міненерго переконати українців у тому, що установка двозонного лічильника допоможе зменшити плату за комуналку, не всі погоджуються з такою пропозицію, адже купувати лічильники доведеться зараз, а економія на платіжках може бути від...
Від 1 березня 2025 року в Україні почнуть перевіряти чинність декларацій із сімейними лікарями. Деякі українці мають верифікувати декларації, якщо інформація у медичній системі не збігається з державними реєстрами, передають Патріоти України.