За словами соціолога Євгена Головахи, мобілізувати людей до армії у демократичних суспільствах набагато важче, ніж у тоталітарних.
Кожен третій чоловік призовного віку в Україні, який ще не мобілізований, готовий приєднатися до війська. Про це в інтерв’ю Суспільному розповів директор Інституту соціології Національної академії наук України Євген Головаха.
Зокрема, він послався на результати дослідження Gallup International, проведеного в різних країнах, щодо готовності захищати свою країну зі зброєю в руках – Україна показала 62%, що є одним із найвищих показників у Європі.
"Але це вербальні установки — те, що людина маніфестує. Якщо за більш складними методиками, то там потенціал оцінювали десь у третину", — сказав Головаха.
За його словами, залучати людей до армії у тоталітарних державах не є проблемою, що можна бачити на прикладі Росії. Натомість у демократичних умовах налагодити процес призову складно.
"Демократія в таких умовах не завжди може вирішувати ті нагальні проблеми так швидко, як вони вирішувалися б тоталітарними засобами", пояснив Головаха.
На думку соціолога, вплив нового закону про мобілізацію на настрої в суспільстві можна буде оцінити вже після набуття ним чинності.
До слова, результати опитування від Київського міжнародного інституту соціології, оприлюднені 14 травня, свідчать про те, що практично половина українських біженців, які зараз розкидані по всьому світу, бажають отримати нове громадянство.
Під час засідання в апеляційному суді Нью-Йорка позивач доручив аватару, створеному штучним інтелектом, презентувати докази у справі. Суддя сприйняла це як спробу ввести її в оману. Про це пише Associated Press, передають Патріоти України. Випадок став...
В Україні подешевшало пальне, але цей процес триває, і у найближчому майбутньому ціни на паливо на АЗС в Україні можуть знизитися на 2−3 гривні за літр орієнтовно через місяць, якщо світова ціна на нафту протримається на рівні 65 доларів за барель. Про...