Українець має знати: Як не втратити свою земельну ділянку

На земельні частки, які засвідчені сертифікатами, досі існує мораторій. При цьому ті ж самі земельні ділянки, які були безкоштовно надані, продаються вільно.

Експерт розповіла, як не втратити земельну ділянку в Україні, повідомляють Патріоти України

Приватизація земельних ділянок в Україні почалася ще в 90-х роках, коли видавалися перші земельні ділянки особистого селянського господарства в безоплатну власність.

Пізніше був указ президента про те, що потрібно прискорити реформування аграрного комплексу. Після цього почалася приватизація земельних ділянок. Правом власності на землю тоді був державний акт.

За словами заступника начальника управління агропромислового розвитку ЛОДА Тетяни Борушок, роздержавлення відбувалося без належної інвентаризації.

Перші земельні ділянки за сертифікатами приєдналися до звернення до попередніх, які були безкоштовно надані. Їх продавали без сертифікатів за безцінь. Тому в 2001 році був припинений продаж земельних ділянок, або як їх ще називали земельні частки чи паї, на які були завірені сертифікати.

За словами Борушок, на земельні частки, які засвідчені сертифікатами, досі існує мораторій. При цьому ті ж самі земельні ділянки, які були безкоштовно надані, продаються вільно.

Людям необхідно обміняти сертифікати і зробити пай земельною ділянкою з кадастровим номером. Без цих документів землю продати буде неможливо.

З 1 січня 2019 року набув чинності закон, в якому йдеться, що кожен, хто має сертифікат, повинен оформити право власності на ділянку. Якщо цього не зробити до 2025 року, то буде вважатися, що людина відмовилась від земельної ділянки. Все перейде в комунальну власність місцевій раді або об'єднаним територіальним громадам.


Джерело: РБК-Україна

Найбільше госпіталізацій хворих на COVID-19 відбувається на 3-7 день від моменту появи симптомів, - головний санлікар України

середа, 8 квітень 2020, 11:45

Віктор Ляшко закликав українців не займатися самолікуванням. МОЗ закликало українців не займатися самолікуванням, а звертатися до сімейного лікаря або на 103 у разі появи симптомів коронавірусної хвороби. Про це заявив на брифінгу головний санітарний л...

Резонанс тижня. Злочинці усе спланували: Подробиці звірячого вбивства підлітків на Львівщині (фото)

середа, 8 квітень 2020, 11:00

Затриманим вже оголосили про підозру у вбивстві й торгівлю наркотиками. Їм загрожує довічне ув'язнення. Інформація про зникнення 16-річної дівчини та 17-річного хлопця із Золочева на Львівщині надійшла в поліцію 17 березня. Окрім поліцейських, підліткі...