Українізували самостійно: У Броварах містяни змінили назву міста за допомогою... болгарки (фото)

У Броварах розпиляли болгаркою інсталяцію у центрі міста: були Бровари, стали Броварі. Все через те, що ще рік тому Національна комісія зі стандартів державної мови рекомендувала змінити назву міста Бровари на історичну Броварі. Але наразі питання досі на розгляді у міській раді. Про це повідомляє 5 канал, передають Патріоти України.

Активісти вирішили не чекати рішення депутатів, а самостійно «перейменувати» місто, змінивши літеру хоча б на інсталяції «Я люблю Бровари» на «Я люблю Броварі».

«Є прямий відповідник Броварі. Бровар, це пивовар в старій слов'янській мові. Давайте, якщо, хто не згоден з назвою Броварі, хай згадає як у наших документах: штатних розкладах адміністрації, комунальних підприємств, пишуться друкарі, як пишуться сміттярі, лікарі. Як це все звучить в документах. І це таке ж саме слово», – пояснює ініціатор акції Олександр Остапкович.

Згодом біля акції почали збиратися містяни та міські депутати. «Ми маємо зібрати достойну базу, свідчення, щоби доказати, що дійсно це Броварі. Я підтримую, тому що я ще раз наголошую, в моєму дитинстві ми їхали в Броварі», – наголошує депутатка Броварської міської ради Богдана Драч.

Проте комусь таке радикальне рішення не було до душі, тож на місце за викликом приїхали правоохоронці. Патрульний міста Бровари Олексій Ушаров зазначив, що вони прибули вже після того, як зрізали частину літери. «Всіх опитую, а там далі будуть керівники й особи кваліфікувати і приймати рішення чи є в цьому склад адмін, чи кримінального правопорушення», – зазначив патрульний.

Акцію проводили майже під вікнами міської ради, так як її будівля поруч. Журналісти телефонували до приймальні за коментарем, але дізналися, що мера немає на місці і з ними зв'яжуться пізніше.

Спостерігав за діями активістів, але до акції не доєднався – Дмитро Карпій. Він член «топонімічної» комісії броварської міської ради та досліджував історичну назву міста. «Якщо казати про українські джерела, Тарас Шевченко писав Броварі. На картах УНР 1918 року вживається Броварі. Довідна книга Києва 1928 року вживається Броварі. Це вже радянська влада. Газета «Стахановець» 40-ві роки, всюди вживається Броварі. Це місцева наша районна газета, яку видавала компартія тоді в місті і в районі», – розповів член Дмитро Карпій.

Містяни загалом підтримують ідею перейменування міста. Вони наголошували на тому, що якщо це історично правильно – відповідно треба ухвалювати таке рішення. Проте ідею самої акції підтримали не всі. «Якщо змінювати назву, то робити це правильно, погоджувати, узгоджувати, і не займатися варварством», – переконана жителька Броварів Інна.

Також жителі наголошували на тому, що зміна назви має принести користь місту.

Диву даєшся, звідки древні знали такі технології більше 4,5 тисяч років тому: Науковці з'ясували, як зводили найдавнішу зі славетних пірамід Єгипту

субота, 27 липень 2024, 14:45

Досліджуючи околиці піраміди Джосера, вчені знайшли ймовірний спосіб, яким стародавні єгиптяни доставляли кам’яні блоки для будівництва небаченої доти за розмірами споруди, що стала передвісницею знаменитих трьох великих пірамід поблизу Гізи, зазначают...

Настільки підготовленому ухилянту треба у школу морських диверсантів: На Дунаї українські прикордонники затримали чоловіка, який намагався на підводному скутері дістатися Румунії (фото)

субота, 27 липень 2024, 14:30

Під час патрулювання державного кордону на річці Дунай прикордонники виявили 38-річного чоловіка, який вплав намагався незаконно потрапити до Румунії, передають Патріоти України з посиланням на Держприкордонслужбу. . "Кмітливого "плавця" охоронці корд...