Українка із Одеси розповіла, як відкрила дитсадок у Варшаві (фото)

В дитсадочку працюють викладачі, які допомагають маленьким українцям адаптуватися до нового середовища.

Ганна Хімчук з Одеси відкрила приватний дитячий садок для дітей емігрантів у Варшаві. Сюди переїхала з чоловіком та двома доньками. Старша пішла до школи, а молодша до садочку. Патріоти України пропонують вам прочитати її історію.

"Нам здавалося, що молодша донька адаптується найшвидше. А насправді цього не сталося. Дитина щодня прокидалася і розповідала, що хоче до Одеси. Я водила її в садок до поляків, але вона там сиділа і не приймала участь у заняттях. Тоді чоловік сказав, що ми маємо відкрити садок, саме для таких дітей із пострадянських країн, щоб їм було легше адаптуватись", - розповідає Аня.

Важко було знайти приміщення. Більшість нерухомості здавалось через посередників, а вони на думку українки, дуже повільні. Наприклад, щоб домовитись подивитись приміщення, треба від кількох днів до кількох тижнів.

"Насправді, ми розраховували, що це буде соціальний проект, тому підхід ставився на якість. Приміщення знайшли у власника, там був дитячий клуб, тому трохи зекономили на ремонті. Але довелося закуповувати спеціальні меблі, ковдри, які не горять, іграшки, які не нашкодять дітям. Також враховувати вимоги санепідстанції та інших служб по нормах світла кількості місця на одну дитину. Причому ці норми весь час змінювалися. В дитсадок вкали майже 3, 5 млн гривень", - пригадує.

Аби залучити більше дітей, Ганна розклеювала оголошення в жилих будинках, а також розміщувала у соцмережі. "Перші діти були з україномовних та російськомовних родин. Але для мене було важливо, щоб прийшли поляки. Був шалений мовний барєр, коли до мене дзвонили, а я відповідала, як вміла, то чула, що з того боку не задоволені моєю вимовою. З часом стало менше таких людей. До того ж спрацювало "сарафанне радіо" і діти пішли до нас. Зараз маємо приблизно 50 на 50", - додає.

В дитсадочку працюють викладачі, які допомагають адаптуватися до нового середовища. Також торік Ганна придбала ліцензію, за якою садок став спеціалізованим, із вивченням математики.

"Насправді тут не можна вкласти гроші і чекати, доки вони запрацюють на тебе. Потрібно багато працювати. Без вихідних, відпусток. Вже буквально з перших років почали розширювати мережу, а зараз працюю над розробкою франшизи, щоб дитсадки Вулик запрацювали по всій країні", - пояснює одеситка.

За місяць відвідування дитсадка батьки сплачують 8 тис грн, ще 105 грн потрібно сплатити за кожен день харчування.

Джерело: Gazeta.ua

"Це були актори і вони мали повернути IPhone": Після скандалу блогер Волошин поскаржився, що його "кинули"

середа, 23 червень 2021, 0:23

Український блогер Олександр Волошин, який потрапив у гучний скандал, забравши в дівчинки подарований ним IPhone відразу ж після зйомки, стверджує: інцидент був постановкою. Він заявив, що жінка з дитиною на відео – насправді нібито актори, а його підс...

Ветеринари дуже сміялися: Жінка знайшла у собаки "страшну хворобу" та без вагань заплатила за обстеження (фото)

вівторок, 22 червень 2021, 23:52

Жінка виявила на грудях улюбленого песика дивне ущільнення і в паніці кинулася до ветеринарів. Вона без роздумів заплатила за обстеження 200 доларів, але у страшної хвороби виявилася дуже проста причина, повідомляють Патріоти України. . Про ганебну по...