Штрафувати за відмову спілкуватися з клієнтами українською мовою будуть з 16 липня 2022 року. Про це в інтерв'ю розповів мовний омбудсмен Тарас Кремінь, передають Патріоти України.
За порушення мовного законодавства у сфері обслуговування передбачено штраф від 5100 грн до 6800 грн. "Але це для злісних порушників, які принципово порушують права громадян, щодо яких ми отримуємо постійні скарги, і таких скарг достатньо двох для того, щоб ми розпочали провадження, щоб підготували протокол і накладали штраф", - зазначив Кремінь.
Омбудсмен підкреслив, що штрафи можна оскаржити в судовому порядку, і в будь-якому разі для подібних претензій має бути наведено докази. "Я не думаю, що сьогодні якийсь із супермаркетів хоче "прославитися" на всю країну, що для них закон – не закон і країна – не країна. Таких у нас немає, і навряд чи вони з’являться. Тому жодні з провокацій, що переслідування, мовні інспектори, таємні покупці і так далі – у нас таких в штаті немає", - наголосив Кремінь.
У Німеччині планують скоротити базову соціальну допомогу Bürgergeld, посиливши вимоги для отримувачів виплат. Водночас експерти зазначають, що на практиці зміни будуть мінімальними, і виплати продовжать отримувати майже всі нинішні одержувачі. Про це п...
Індексація пенсійних виплат, яку проводять щорічно, покликана збільшити пенсії. Але інколи буває так, що виплати не збільшуються, а у деяких випадках можуть і зменшитися. Останнє, насамперед, може стосуватися пенсіонерів, які продовжують працювати, пер...