Українські біженці у Польщі можуть втратити соцвиплати навесні: Як цього уникнути

У Польщі посилили перевірки біженців, і у разі порушень правил перебування та виїзду з країни їх позбавлятимуть соцдопомоги. Також потрібно поспішати отримати номер PESEL UKR тим українцям, хто цього ще не зробив, передають Патріоти України.

Згідно з новими правилами перебування біженців у Польщі, номер PESEL UKR потрібно отримати протягом 30 днів з моменту в'їзду до Польщі, а щоб не втратити цей номер, виїжджаючи з країни, при поверненні потрібно повідомити польського прикордонника про в'їзд на основі тимчасового захисту.

Крім того, необхідно відмовитись від статусу тимчасового захисту у Польщі при виїзді до іншої країни ЄС на термін від 30 днів. Зверніть увагу, що при поверненні до Польщі отримати статус тимчасового захисту вдруге більше не буде можливості. Якщо громадянин України перебуває понад 30 днів поза Польщею, він автоматично втрачає PESEL.

Саме при наявності PESEL UKR українці мають можливість отримувати соціальні виплати, користуватися державними медичними послугами, а також офіційно працювати та навчатися в Польші.

До 2023 року наявність цього документа не була обов'язковою, оскільки можна було перебувати на території Польщі і без внесення до національного реєстру із позначкою Ukr. Тепер саме на його підставі буде надано тимчасовий захист українцям у Польщі.

Також нагадаємо, що до кінця квітня українці у Польщі можуть написати заяву на соціальну допомогу "Сім'я 500+". Сума виплат у рамках цієї програми складає 4 000 гривень на догляд за дитиною щомісяця. Якщо біженці збираються залишити Польщу більш ніж на 30 днів, то від виплат "500+" потрібно відмовитись, написавши відповідну заяву

Нахабність - "друге щастя"?: Тимощук звернувся до суду в Лозанні, щоб повернути всі українські титули

вівторок, 26 вересень 2023, 11:45

Спортивний арбітражний суд (CAS) в Лозанні розгляне позов колишнього футболіста "Шахтаря" і збірної України Анатолія Тимощука проти Української асоціації футболу (УАФ), в якому він оскаржує рішення про позбавлення його титулів і заборону на футбольну д...

Антициклон триває: Синоптики розказали, що буде з погодою в Україні

вівторок, 26 вересень 2023, 11:28

Вплив антициклону на Україні продовжуватиметься протягом кількох наступних діб. Завдяки йому утримається суха погода, а значення температури істотно не зміняться. Про це повідомляє Український гідрометцентр, передають Патріоти України. За даними синопт...