Життя безцінне! Українські лікарі врятували 33-річного чоловіка з раком крові, провівши справжню спецоперацію (відео)

Українські медики провели цілу спецоперацію, щоб врятувати життя 33-річного хворого на рак крові. Чоловікові пересадять донорський кістковий мозок, і для цього провели тотальне опромінення тіла. При цьому таку процедуру вперше зробили в Україні. Про це йдеться в сюжеті ТСН, зазначають Патріоти України.

Раніше це робили тільки зарубіжні клініки. При цьому ціна питання - від 150 тисяч євро. Тепер процедура доступна в Україні. Дане лікування проходить в рамках державної програми з трансплантації, тому воно безкоштовне.

Хворого з Дніпропетровської області опромінювали в Кропивницькому, а трансплантацію проводили в Києві. У кареті швидкої допомоги пацієнта перевозили в спеціальному захисному костюмі, оскільки його імунна система повністю знищена і протипоказаний будь-який контакт із зовнішнім світом.

На вертольоті пацієнта доставили в столичний центр трансплантації, де йому пересадять кістковий мозок. Такі операції в Україні проводяться не рідко, але даний пацієнт унікальний.

Перед тим, як пересадити донорський кістковий мозок, його власний вбили радіацією. Вперше в Україні лікарі провели процедуру тотального опромінення тіла.

Дана процедура складається з шести блоків. Зараз йде п'ятий. За три дні Євген отримав опромінення 12 Грей. При цьому смертельною дозою для людини вважається 10.

Підготовка у лікарів зайняла три місяці. Медичні фізики провели серйозну роботу, оскільки все необхідно було розрахувати до дрібниць.

Положення тіла в лінійному прискорювачі знаходилося з точністю до міліметра. Таким чином лікарі захистили очі, мозок, легені та нирки пацієнта.

Донором кісткового мозку стала рідна сестра хворого. Гематологи кажуть, що шанси на одужання чоловіка тепер істотно зросли.

Єдина складність пов'язана з логістикою. Апарат, який проводить тотальне опромінення, знаходиться тільки в Кропивницькому, а пересадку кісткового мозку роблять у Києві та Черкасах.

Такого у світі ще не було: В "Укренерго" розказали, як захистили енергооб'єкти від обстрілів

середа, 27 вересень 2023, 11:30

Енергосистема України має активний і пасивний захисти, щоб максимально захиститися від обстрілів з боку росіян. Про це під час форуму Forbes "Енергія бізнесу" заявив голова "Укренерго" Володимир Кудрицький, передають Патріоти України. За його словами, ...

В Україні шукають десятки тисяч робітників: Які професії найзатребуваніші, де та скільки платять

середа, 27 вересень 2023, 9:58

В Україні зараз шукають десятки тисяч робітників. Від кухарів, продавців, офіціантів до вчителів, автомеханіків та державних службовців. На ринку праці - рекорд за кількістю вакансій, передають Патріоти України. У серпні, за даними системи управління н...