Представники Національного музею історії України показали, як виглядає золоте намисто, знайдене у гробниці вельможної сарматки І-ІІ століть нашої ери. Про це йдеться на сторінці “Скарбниця Національного музею історії України” у Facebook.
Так, поблизу села Ковалівка Миколаївської області у 1974 році експедиція Інституту археології під керівництвом Галини Ковпаненко провела розкопки кургану Соколова Могила, в якому було досліджено гробницю вельможної сарматки І-ІІ століть нашої ери.
Жінка, яка за життя, вірогідно, уславилася як могутня жриця, була вбрана у шовковий одяг, декорований золотим гаптуванням. Її прикрашали намиста, сережки, персні.
Одне із золотих намист складається з двох тонких ланцюжків, спаяних між собою через одне кільце, підвісок з гранатовими вставками, що чергуються з підвіскам із намистин.
14 підвісок мають амфороподібну форму. В центрі напаяне гніздо, в яке вставлено гранат у вигляді краплинки. У верхній частині – кільце для підвішування, у нижній – кільце і три кульки різного розміру, складені пірамідкою.
Намистини (збереглися не всі) нанизані на тонкі золоті дротинки з кулькою на кінці. Вісім намистин – кварц темно-бузкового кольору, дві – зелене скло. На кінчиках ланцюжків – замок прямокутної форми, декорований з чільного боку.
Нещодавно уряд вносив зміни до постанови щодо надання внутрішнім переселенцям субсидії на оплату оренди житла, передають Патріоти України. Йдеться про рішення Кабміну щодо надання субсидії на оплату вартості або частини вартості найму (оренди) житловог...
У руїнах давньої Ніневії, що лежить на лівобережжі сучасного міста Мосул (Північ Іраку), терпіння археологів було винагороджене епохальною знахідкою. Йдеться про масивний барельєф VII столітті до н. е. Його вирізняє надзвичайно детальне різьблення, на ...