Українські науковці з гордістю показали найбільших наземних тварин Європи: На чорнобильських ґрунтах ростуть як на дріжжях (фотофакти)

У Чорнобильському заповіднику показали стадо найбільших наземних тварин Європи - зубрів. Це єдиний представник диких биків, що дожили до нашого часу, зазначають Патріоти України.

Відзначається, що в зону відчуження зубри іноді заходять з поліського державного радіаційно-екологічного заповідника в Білорусі.

Зубр - це соціальна тварина, яка утворює стада в 10-20 особин. Він живе в лісових екосистемах і є травоїдною твариною. Протягом року він проводить ротацію стацій харчування і використовує ті рослинні угруповання, що знаходяться на піку розвитку.

Зубр або, як його ще називають - європейський бізон є найбільшою наземною твариною Європи. Його габарити вражають: висота в холці - близько 180 см, маса - від 400 до 900 кг.

Історія виживання

"Це єдиний представник диких биків, який дожив до нашого часу. Його родич - тур був знищений в Європі ще за часів Середньовіччя. Можливо, така доля чекала і зубра, проте зусилля людства протягом 20-го століття зробили диво - відтворили цей майже зниклий вид", - розповідають у заповіднику.

Відзначається, що в доісторичні часи - голоцені - його ареал займав практично всю лісову частину Євразії. У середні століття він скоротився до лісової зони Центральної та Східної Європи. До початку 20-го століття залишилося тільки дві точки на карті континенту, де існував цей звір. Це Біловезька Пуща і Кавказ. А у 20-х роках минулого століття був знищений останній зубр в природі.

У Чорнобилі показали найбільшу наземну тварину Європи: габарити вражають (фото)

Ситуація складна: За два тижні атак Росія знищила результати річних зусиль з ремонту енергооб'єктів України

понеділок, 15 квітень 2024, 14:56

Заступниця міністра енергетики Світлана Грінчук заявила, що за останні два тижні Росія відновила наступ, завдавши удару по українській енергосистемі з такою інтенсивністю і в такий спосіб, якого не спостерігалося протягом понад двох років війни. Про це...

Мобілізація в Україні триває: Які зміни чекають на людей з інвалідністю

понеділок, 15 квітень 2024, 14:54

Наприкінці червня 2022 року українські нардепи запропонували призивати на службу в армію людей з інвалідністю за їхньої згоди. У квітні 2024 року Верховна Рада ухвалила новий законопроєкт про мобілізацію, який вносить зміни в мобілізацію. Чи можуть теп...