Українські науковці з гордістю показали найбільших наземних тварин Європи: На чорнобильських ґрунтах ростуть як на дріжжях (фотофакти)

У Чорнобильському заповіднику показали стадо найбільших наземних тварин Європи - зубрів. Це єдиний представник диких биків, що дожили до нашого часу, зазначають Патріоти України.

Відзначається, що в зону відчуження зубри іноді заходять з поліського державного радіаційно-екологічного заповідника в Білорусі.

Зубр - це соціальна тварина, яка утворює стада в 10-20 особин. Він живе в лісових екосистемах і є травоїдною твариною. Протягом року він проводить ротацію стацій харчування і використовує ті рослинні угруповання, що знаходяться на піку розвитку.

Зубр або, як його ще називають - європейський бізон є найбільшою наземною твариною Європи. Його габарити вражають: висота в холці - близько 180 см, маса - від 400 до 900 кг.

Історія виживання

"Це єдиний представник диких биків, який дожив до нашого часу. Його родич - тур був знищений в Європі ще за часів Середньовіччя. Можливо, така доля чекала і зубра, проте зусилля людства протягом 20-го століття зробили диво - відтворили цей майже зниклий вид", - розповідають у заповіднику.

Відзначається, що в доісторичні часи - голоцені - його ареал займав практично всю лісову частину Євразії. У середні століття він скоротився до лісової зони Центральної та Східної Європи. До початку 20-го століття залишилося тільки дві точки на карті континенту, де існував цей звір. Це Біловезька Пуща і Кавказ. А у 20-х роках минулого століття був знищений останній зубр в природі.

У Чорнобилі показали найбільшу наземну тварину Європи: габарити вражають (фото)

Тропічна спека і засуха накриють Україну: Синоптики розповіли, де у липні буде "пекло"

п’ятниця, 1 липень 2022, 16:20

Погода в липні 2022 року дощами українців не порадує. Низку областей накриє засуха, а опади будуть досить рідкісними і локальними, передають Патріоти України. Очікується, що кількість опадів у липні буде нижчою за норму на 20-50%. Такий проноз на цей л...

Цю битву ми вже виграли: Український борщ визнали об’єктом культурної спадщини ЮНЕСКО

п’ятниця, 1 липень 2022, 14:00

Український борщ увійшов до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони. Відповідне рішення ухвалили 1 липня на 5-му позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини, інформ...