Українські студенти зможуть самі обирати тривалість навчання і змінювати спеціальність: Рада зробила перший крок

Верховна Рада України у вівторок, 21 листопада, в першому читанні підтримала законопроєкт, який передбачає збільшення академічної свободи та індивідуальні освітні траєкторії для студентів, передають Патріоти України.

Як повідомив у своєму Facebook міністр освіти та науки України Оксен Лісовий, завдяки проєкту вдасться покращити якість освіти. Зокрема, студенти зможуть самі обирати темп і тривалість навчання, а також змінювати обрану спеціальність у разі необхідності протягом року чи півтора після вступу. Очільник освітнього відомства підкреслив, що такі кроки наближають українську систему освіти до європейських стандартів.

Лісовий пояснив, що згідно з законом, студенти які не визначились зі спеціальністю під час вступу можуть почати навчання на міждисциплінарній освітній програмі у межах однієї або декількох галузей, а через рік-півтора вже обрати певний напрямок. Міністр освіти підкреслив, що ті студенти, які одразу визначились зі спеціальністю не зобовʼязані користуватись цією опцією.

Також, за словами керівника освітнього відомства, слухачі лекцій зможуть самостійно обирати тривалість навчання у вишах. Зокрема, за необхідності, скоротити бакалаврську чотирирічну програму до трьох років, або ж навпаки розтягнути її до 6-8, поєднуючи навчання і роботу. Проте такі зміни стосуватимуться лише студентів-контрактників.

Крім цього, посилюється і автономія університетів. Зокрема, виші зможуть створювати власні інструменти досягнення встановлених стандартом компетентностей на нерегульованих спеціальностях. В той же час, для регульованих спеціальностей (право, медицина, правоохоронна діяльність тощо) компетентності будуть визначені вимогами держави, зазначив Лісовий.

Очільник Міносвіти також торкнувся питання заочної форми навчання. Він сказав, що нині, вислухавши всі аргументи громадськості та депутатів, про її скасування не йдеться. Проте МОН ставить завдання, аби трансформувати цю структуру, аби вона стала більш якісною.

Українцям з маленьким стажем не дадуть пенсію: Скільки років обов'язково потрібно відпрацювати

понеділок, 27 травень 2024, 18:59

Мінімальний стаж для отримання пенсії становить 15 років. У випадку, якщо не досягнуто цього показника, замість пенсійних виплат надається соціальна допомога. З мінімальним стажем вийти на пенсію можна тільки в 65 років. Тим хто хоче отримувати пенсію ...

Які країни НАТО готові закрити небо на заході України - список

понеділок, 27 травень 2024, 18:43

Деякі країни НАТО готові розширити підтримку Україні і почати збивати ракети та дрони безпосередньо на українській території. Про це повідомляє Bild. Згідно з даними джерел видання, за розширення допомоги виступають:. Проти розширення підтримки вступаю...