Українські умільці створили хату на колесах з "Запорожця" (відео)

Транспортний засіб прикрасили традиційним українським петриківським розписом. У кутку хати на колесах піч, на стінах вишивані рушники.

Під Дніпром народні умільці змайстрували будинок на колесах в прямому сенсі слова. Сім'я з Петриківки переробила старий "Запорожець" на справжнє житло, і незвичайна машина швидко стала місцевим надбанням. Всередині в кутку розмістили піч, а стіни прикрасили вишитими рушниками та іконами. Про це йдеться в сюжеті "34 телеканалу", повідомляють Патріоти України.

Як розповіли майстри, задумали створення такої однокімнатної авто-хати для популяризації петриківського розпису - вона красується і всередині, і зовні на стінах транспорту.

Зверху машину покрили рогозом, і зовні її тепер не відрізнити від українського сільського будиночка.

Народний умілець Микола Дека зазначив, що при конструюванні виникали проблеми з розрізанням "Запорожця". Потім його брат допомагав з'єднати частини, щоб було управління. Мотор сховали, а водійське сидіння вбудували в підлогу. Замість бічних дзеркал повісили камери.

Майстри з посмішкою кажуть, що до них підходять люди, на чиїх очах промчала авто-хата, і запитують: чи то це будинок дійсно поїхав, чи то поїхав дах?

Сім'я прикрасила петриківським розписом не тільки незвичайну машину, але і свої три будинки у дворі. Дружина Миколи Валентина - заслужена майстриня народної творчості України - поділилася секретом символіки на малюнках.

"Найстарші птахи - це батьки. Вище йдуть діти, далі ще онуки, і ще маленькі бутончики - це діти, які будуть потім", - розповіла вона.

По стопах відомої мами пішли й усі четверо дітей. Їх зображення прикрашає стіну одного з будинків.

Зазначається, що квітка-цибулька та грона калини - основні символи петриківського орнаменту.

Одна з доньок Світлана каже, що при створенні картини важливо переживати позитивні емоції, тоді можна вкладати настрій у творіння. А ось при негативних емоціях робота просто не йде.

Своїм гостям майстри показують сімейний музей, проводять майстер-класи з писанкарства та гончарства, вчать робити мотанку, і звичайно ж катають у своїй хаті на колесах.


Хіти тижня. Статистика, котру не дадуть ні Степанов, ні Ляшко, ні Банкова: Колишній санлікар України назвав реальну кількість вже перехворілих на COVID-19

середа, 2 грудень 2020, 3:00

Смерті від ковіду МОЗ взагалі не діагностує, і через халатність, і щоб не лякати населення. Близько 10 млн. осіб, вже перехворіла коронавірусом за увесь час епідемії в Україні. Про це заявив колишній санітарний лікар України Святослав Протас, зазначают...

Хіти тижня. Вчені виявили новий коронавірус в Азії, який проливає світло на появу COVID-19

середа, 2 грудень 2020, 2:00

Вчені з Інституту Пастера в Камбоджі знайшли новий вірус, який тісно пов'язаний SARS-CoV-2, що виявили у Китаї. Про це повідомляє The Mirror, передають Патріоти України. Вірус був виявлений у двох підковоподібних кажанів. Дослідники вважають, що це оди...