Українські віряни відзначають свято одного з найулюбленіших своїх християнських святих

​22 травня відзначається як день перенесення мощей святого Миколая Чудотворця, в народі це свято називають "літнім" Миколою.

Церковні урочистості з цього приводу першим встановив папа римський Урбан ІІ після того, як 1087 року відбулось перенесення з Мир Лікійських у Малій Азії, де при житті перебувала кафедра Чудотворця, його мощів хрестоносцями до італійського міста Барі, де ті покояться і донині. До українського церковного колендаря день Миколая у травні увів митрополит Єфрем наприкінці ХІ ст., тож в Україні цей день святкувався.Колись у цей день господарі виводили коней у поле на першу пашу і священики служили посеред села молебні та кропили коней свяченою водою. У цей час в полі вершники їздили верхи - "щоб нечиста сила коней не мучила". В народі уклалося декілька приповідок з цієї нагоди:

"Прийшов Миколай - коней випасай", "Юрій з теплом, а Микола з кормом", "Святий Юрій пасе корів, а Микола - коней".

Від цього дня починали стригти овець і сіяти гречку, тож склалася приповідка: "До Миколи не сій гречки і не стрижи овечки!"

На Київщині і на Поділлі у цей день був звичай робити "заздравні" (щоб усі були здорові) обіди, які називалися нікольщиною. Звідси пішла ще одна приповідка: "Понаставляли тих мисок, як на нікольщині!"

За народними віруваннями, святий Миколай є покровителем мореплавців. Козаки перед довгою мандрівкою морем завжди служили молебень Богородиці й Миколаєві Угоднику.

Чорноморські моряки розрізняють також двох Микол: морського і мокрого. Морський Микола керує кораблями, а мокрий - водами. Обидва Миколи завжди є невидимо присутні поміж моряками. Вважається, що, не звертаючись до святих по допомогу, отримаєш певну загибель. Тому під час бурі на морі моряки моляться святому Миколаєві про порятунок від нещастя, а у разі небезпеки потонути виносять на палубу образ Миколи Чудотворця і молять його про спасіння.

"Камені з неба": У Криму показали, як по-справжньому виглядають пляжі в розпал сезону (фото)

вівторок, 14 липень 2020, 15:54

В анексованому Криму місцева "влада" незважаючи на практично зірваний курортний сезон так і не завдала собі клопоту привести публічну інфраструктуру до нормального вигляду, аби зробити відпочинок туристів комфортнішим, передають Патріоти України. Людей...

Кадри точно не для нервових: Жінка створює неймовірні оптичні ілюзії на тілі - на деякі страшно дивитися (фото)

вівторок, 14 липень 2020, 15:44

Всі ми звикли, що традиційно макіяж використовують для посилення природної краси, але бувають випадки, коли за допомогою нього люди реалізують свій творчий потенціал. Як пише Bored Panda, свій підхід до макіяжу знайшла візажист Мімі Чои, у якої вже пон...