Український винахідник виробляє "Капсули життя", тим, хто хоче убезпечитись від повітряних ударів росіян

Фото Сергія Захаріна

Сергій Зарахін, розробник та виробник деревопереробного обладнання, розпочав виготовлення модульної конструкції "Капсула життя", яка призначена врятувати від наслідків ракетних обстрілів. Одну таку капсулу вже встановила собі й родина з Київщини. Про свій винахід Сергій розповів dev.ua.

Укриття "Капсула життя" — збірна сталева конструкція, розроблена для квартир багатоповерхівок, приватних будинків, офісних будівель та приміщень, де немає можливості встановити монолітну конструкцію. Капсула збирається зі сталевих елементів, які з'єднуються між собою болтами, та кріпиться до опорної стіни.

Поки що є два варіанти укриття: для трьох та шести осіб. Ширина в обох конструкціях майже однакова, місце збільшується внаслідок додаткової довжини, яка може бути будь-якою.

Габаритні розміри капсули:

  • довжина 2,1 м;
  • висота 2,1 м;
  • ширина: 1,1 м на 3 особи та 1,4 м на 6 осіб;
  • матеріал — сталь 5 мм;
  • вага 750 кг та 850 кг відповідно;
  • найважча деталь конструкції 45 кг.

Зазначається, що "Капсула життя" має витримати 99% уламків та дрібних осколків (до 5 мм) у результаті падіння або розриву будь-яких боєприпасів, проте вона не розрахована на пряме влучання.

За розрахунками Сергія, капсула має вогнетривкість до 30 хвилин. Тому він радить розміщувати всередині вогнегасник, респіратори та кисневі балончики.

Конструкція має аварійні люки з трьох сторін, якими можна скористатись, якщо двері виявляться заблокованими. Крім того, з кожної сторони капсули є зачепи, за допомогою яких її можна буде підняти краном чи вантажівкою.

"Капсулу життя" розробник тестував двічі.

Фото Сергія Захаріна Перший раз на конструкцію було скинуто бетонну плиту вагою у 1100 кг з висоти 9,3 м. У момент падіння Сергій знаходився всередині.
Що я відчував там усередині? Та нічого, грюкнуло і все. Піднявся пил стовпом. Не було ніякого страху, бо я був впевнений у міцності своєї розробки, — прокоментував Захарін.

Ціль другого випробування — показати, що конструкція настільки міцна, що у випадку, якщо складеться будинок, а капсула буде на першому поверсі, вона витримає на собі всю вагу уламків. В результаті укриття витримало 43 тонни. Конструкція просіла лише на 15 міліметрів, а коли плити зняли — вона вирівнялась до свого початкового стану.

Фото Сергія Захаріна

Зазначається, що собівартість "Капсули життя" — 53 000 грн. Майже всі витрати це вартість матеріалу. Конструкцію чоловік продає за 70 000 грн. З отриманих коштів він платить податок у 5%.

Нещодавно Сергій вже виготовив та встановив одну капсулу на замовлення родини, яка живе у приватному будинку поблизу Боярки. Їх дім з піноблоків, тобто дуже вразливий до вибухових хвиль та інших ушкоджень.

Я порівнюю цю капсулу з ременем безпеки в машині. Тобто, може, на 100% і не врятує, але точно збільшить шанси на виживання, — зазначив замовник.
Фото Сергія Захаріна

Пенсії в Україні масштабно проіндексують із 1 березня: Ось як перерахують кожну виплату

неділя, 23 лютий 2025, 23:40

З 1 березня проіндексують пенсії практично для всіх українців на заслуженому відпочинку. У проекті бюджету ПФУ передбачено індексацію на рівні 10%, при цьому за останніми підрахунками експертів вона може становити понад 11%. Про це йдеться у матеріалі ...

Українцям видають гроші на дрова: Хто може отримати і які умови

неділя, 23 лютий 2025, 23:25

Українці, які отримують субсидію на оплату послуг ЖКГ, також можуть оформити допомогу на придбання твердого палива, зокрема, дров. Однак лише за певних умов – наприклад, якщо для обігріву житла використовується саме таке паливо. Тобто, за відсутності ц...