Українським біженцям доведеться платити за своє утримання в Польщі

PESEL

У Польщі, де вже прийняли багатьох українців та не виключають нової хвилі біженців взимку, подання заявки на номер PESEL громадянами нашої країни, які приїхали до РП після 24 лютого, буде обов’язковим. Біженцям, які отримають номер PESEL і покинуть Польщу, цей номер буде заморожено.

Як передає «Польське радіо», про це повідомив прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький, розповідаючи про поправки до чинного законодавства.

«Ми готуємося до можливої наступної хвилі біженців. Бо вже сьогодні в Україні кільканадцять мільйонів людей не мають доступу до електроенергії, води, елементарних побутових умов, санітарних. Тож ми готуємося до такої хвилі біженців, і хочемо, аби система була відповідно приготована, щоби польські платники податків якнайменше мали платити за цю можливу чергову хвилю біженців», — говорить Моравєцький.

Поправки передбачають, що з 1 березня 2023 року буде введена оплата для тих біженців, які перебувають у колективних закладах розміщення (готелі, гуртожитки тощо) більше 120 днів: спочатку вони повинні покривати 50 відсотків вартості проживання та харчування (не більше 40 злотих — близько 9 доларів на день), через кілька місяців — вже 75 відсотків (не більше 60 злотих). Це не поширюватиметься, зокрема, на людей з інвалідністю, дітей, вагітних жінок, осіб пенсійного віку та осіб, які піклуються про щонайменше трьох дітей.

За даними Прикордонної служби РП, з початку російської агресії до Польщі з України в’їхало майже 8 мільйонів людей, виїхало — 6 мільйонів 200 тисяч.

У її власному кабінеті: На Одещині чоловік напав з ножем на жінку-інспектора поліції

середа, 8 лютий 2023, 21:00

На Одещині затримали чоловіка, який завдав множинних колото-різаних ран жінці-інспектору поліції в її службовому кабінеті. Подія сталася ввечері 7 лютого в місті Ізмаїл у службовому кабінеті інспектора Ізмаїльського районного відділу № 1 філії державно...

Перевищили дозу в 300 разів: На Львівщині 13-річні дівчата раптово повністю... облисіли (фото)

середа, 8 лютий 2023, 20:52

На Львівщині 13-річні сестри-двійнята облисіли через передозування вітаміном А. Щоб стабілізувати стан дітей, знадобилося стаціонарне лікування. Про це повідомляє Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр, передають Патріоти України. "У...