У 2024 році українці придбали понад 380 000 м² житла в Польщі на суму понад €1,5 мільярда, часто оплачуючи угоди готівкою без іпотеки. Найбільше покупок зафіксовано у Варшаві, Кракові та Вроцлаві, що суттєво вплинуло на польський ринок нерухомості, передають Патріоти України.
Про це пише Legaartis.pl. 2024 рік став справжнім проривом для польського ринку нерухомості – іноземці, передусім українці, встановили історичний рекорд за кількістю придбаних квартир і комерційних приміщень.
За офіційними даними, минулого року укладено 17 330 угод, що значно перевищує показники 2023-го (понад 14 000 угод). Лідерами серед покупців стали громадяни України, які придбали близько 380 000 м² житлової площі, що є абсолютним рекордом. На другому місці – білоруси (111 тис. м²), за ними – росіяни, індійці, британці та в'єтнамці.
Особливістю українських інвестицій є оплата готівкою, що дозволяє обходити тривалі банківські процедури. Багато хто купує по кілька квартир одночасно, особливо в нових житлових масивах, з подальшим цілеспрямованим використанням для оренди. За словами аналітика порталу Tabelaofert Еви Палус, частка іноземців у всіх продажах у 2024 році сягнула до 10%, роком раніше було 6%. Найбільше квартир українці та інші іноземці придбали у таких містах:
Хоча більшість іноземців платять готівкою, деякі скористалися польською державною програмою субсидованого кредитування "Безпечний кредит 2%". Серед 3044 іноземців, які уклали угоди в межах цієї програми, 2215 були українцями. Це ще раз підтверджує, що інвестиції українців мають як приватний, так і структурний характер.
Для громадян країн, які не входять до ЄС чи ЄЕЗ, існує обов’язкова вимога отримання дозволу на придбання нерухомості, особливо в прикордонних зонах. У 2024 році було подано 527 заяв, з яких 143 отримали відмову – часто через підозрілі джерела фінансування або побоювання щодо національної безпеки.
Попри це, половина угод, за даними Rzeczpospolita, була укладена без належного дозволу. Додаткову напругу на ринку створили й нові українські агентства нерухомості, які працюють у Польщі. За словами польських посередників, деякі з них застосовують недобросовісні методи: копіюють пропозиції, переманюють клієнтів та порушують ринкову етику.
Аналітики вважають, що інтерес українців до польської нерухомості зростатиме. Польща залишається стабільною країною з розвиненим ринком і зростанням попиту на оренду. Це приваблює як емігрантів, так і інвесторів.
Водій сервісу таксі "Uklon" у Дніпрі відмовився допомогти пасажиру з інвалідністю - Богдану Бабченку. Про це він розповів у Фейсбуці, передають Патріоти України. Бабченко зазначив, що весь час користується сервісом таксі "Uklon", тому його інвалідність...
В Україні за чинними правилами з 35 роками стажу та середньою зарплатою можна розраховувати на пенсію, розмір якої буде меншим за середню. При цьому, щоб отримувати пенсію в 10 тис. грн, необхідно платити внески із зарплати в 38,3 тис. грн. Про це йдет...