Українці почнуть отримувати компенсації за покупку ліків: Кому та які суми відшкодують з 1 липня

Українці з 1 липня знову зможуть отримувати компенсації за придбання лікарських засобів по програмі "Доступні ліки". Йдеться про препарати, придбані за електронним рецептом, передають Патріоти України.

Більшість рецептів сьогодні видаються лікарями саме в електронному вигляді. Аптеки працюють як з е-рецептами, так і з паперовими. Для мешканців територій, які тимчасово непідконтрольні або де ведуться активні бойові дії, залишається право використання паперового рецепту в рамках програми "Доступні ліки".

Завдяки електронним документам можна виключити ризик допущення механічних помилок та дозволити здійснити фактичний перерахунок за відпущені лікарські засоби.

Водночас пацієнти не зобов'язані будуть кожні 30 днів приходити до сімейного лікаря та отримувати рецепт на лікарські препарати, що відпускаються згідно з програмою відшкодування. Якщо пацієнту потрібне додаткове лікування, то повторний е-рецепт на цю групу лікарських препаратів можна буде отримати дистанційно.

"Доступні ліки" - урядова програма, яка забезпечує повну або часткову оплату вартості деяких лікарських засобів із бюджетних коштів. Вона поширюється на лікування захворювань, які добре лікуються амбулаторно, проте часто призводять до інвалідності та смерті пацієнтів. Серед них – психічні захворювання, серцево-судинні, діабет 2 типу, бронхіальна астма, епілепсія.

Після отримання рецепта на ліки у лікаря пацієнт повинен знайти аптеку, де видаються препарати за програмою і прийти отримати їх

Субсидії 2025 під питанням: Кому не продовжать допомогу на наступний період

п’ятниця, 23 травень 2025, 9:28

Певним категоріям отримувачів житлових субсидій не продовжать допомогу на наступний період, тому їм потрібно звернутися за продовженням виплат. Про це нагадали в Пенсійному фонді, передають Патріоти України. З 1 травня органи Пенсійного фонду України в...

Штраф чи одразу тюрма? Що загрожує за відмову від повістки - детальне пояснення

п’ятниця, 23 травень 2025, 9:16

Відмова від отримання повістки під час воєнного стану в Україні — це серйозне порушення правил військового обліку, яке може мати негативні юридичні наслідки. Якщо військовозобов’язаний без поважних причин не бере повістку, на нього чекає адміністративн...