Українці у скруті гинуть через недосвідченість: Що робити при отруєнні чадним газом. Симптоми. Та як уникнути небезпеки

Мільйони людей змушені прибігати до незвичних для себе засобів опалення помешкання, не маючи достатніх знань про належні засоби безпеки

Через постійні відключення світла українці почали частіше використовувати генератори, пічки та іншими нагрівальними приладами аби забезпечити себе електроенергією та теплом. Це своєю чергою підвищує ризик отруєння чадним газом. Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров'я.

Зазначається, що чадний газ виділяється при роботі двигунів авто, дров'яних, газових, вугільних печей, бензинових генераторів, камінів, вугільних грилів, газових водонагрівачі, гасових обігрівачів тощо.

Оксид вуглецю (тобто чадний газ) – токсичний, він не має кольору, запаху чи смаку, але може бути смертельним для людини. У кровоносній системі газ змішується з гемоглобіном, тому кисень не потрапляє до тканин.

Симптоми отруєння чадним газом:

  • головний біль;
  • нудота;
  • прискорене дихання;
  • слабкість, відчуття втоми;
  • запаморочення;
  • сплутаність свідомості.

Якщо ви підозрюєте, що у приміщенні є чадний газ, негайно вимкніть усі прилади, відкрийте вікна та викличте аварійну газову службу.

У разі отруєння, варто надати наступну першу домедичну допомогу постраждалому:

  • викликати «швидку» допомогу;
  • вивести або винести потерпілого на свіже повітря;
  • покласти постраждалому під голову подушку, а також розстібнути комір та пояс.

Як убезпечитися від отруєння

До використання газових та інших приладів необхідно ставитися вкрай обережно. Не залишайте їх увімкненими без нагляду, регулярно перевіряйте обладнання, вентиляцію та димоходи. Якщо у помешканні є піч, то завжди відкривайте заслінку, не спалюйте у них нічого, якщо не під'єднана вентиляція.

Не встановляйте електровитяжку та газову колонку в одному приміщенні. Придбайте прилад для вимірювання концентрації чадного газу.

Не використовуйте генератори та бензинові двигуни на відстані менше ніж 6 метрів від вікон, дверей чи вентиляції.

Зовсім не про гроші! Про що шкодує людина перед смертю

середа, 16 квітень 2025, 8:50

Медсестра О'Браєн, яка понад 20 років працює доулою в онкологічному відділенні, розповіла про життєві мудрості, якими з нею поділилися її підопічні наприкінці шляху. Як пише Fortune, фахівчиня навіть випустила книгу, де написала про "моменти духовного ...

Можна навіть отримати знижку: Міноборони відповіло, коли штрафи від ТЦК можна буде сплатити в "Резерв+"

середа, 16 квітень 2025, 8:44

Можливість оплати штрафів додадуть у "Резерв+". Очікується, така функція з'явиться в застосунку вже влітку, передають Патріоти України з посиланням на заступника міністра оборони України Катерину Черногоренко у Facebook. Вона нагадала, що сьогодні, 14 ...