Через постійні відключення світла українці почали частіше використовувати генератори, пічки та іншими нагрівальними приладами аби забезпечити себе електроенергією та теплом. Це своєю чергою підвищує ризик отруєння чадним газом. Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров'я.
Зазначається, що чадний газ виділяється при роботі двигунів авто, дров'яних, газових, вугільних печей, бензинових генераторів, камінів, вугільних грилів, газових водонагрівачі, гасових обігрівачів тощо.
Оксид вуглецю (тобто чадний газ) – токсичний, він не має кольору, запаху чи смаку, але може бути смертельним для людини. У кровоносній системі газ змішується з гемоглобіном, тому кисень не потрапляє до тканин.
Якщо ви підозрюєте, що у приміщенні є чадний газ, негайно вимкніть усі прилади, відкрийте вікна та викличте аварійну газову службу.
У разі отруєння, варто надати наступну першу домедичну допомогу постраждалому:
До використання газових та інших приладів необхідно ставитися вкрай обережно. Не залишайте їх увімкненими без нагляду, регулярно перевіряйте обладнання, вентиляцію та димоходи. Якщо у помешканні є піч, то завжди відкривайте заслінку, не спалюйте у них нічого, якщо не під'єднана вентиляція.
Не встановляйте електровитяжку та газову колонку в одному приміщенні. Придбайте прилад для вимірювання концентрації чадного газу.
Не використовуйте генератори та бензинові двигуни на відстані менше ніж 6 метрів від вікон, дверей чи вентиляції.
У Вільнянську Запорізької області чоловік під час сварки кинув гранату у бік жінки з дитиною. Наразі правоохоронці затримали підозрюваного та відправили його під варту. Про це повідомляє обласна поліція, передають Патріоти України. Поліцейські розповіл...
Відомий американський бізнесмен і один із засновників Microsoft Білл Гейтс прокоментував своє розлучення з Меліндою Гейтс після 27 років шлюбу, передають Патріоти України. Пара не разом від 2021 року. І за декілька років Білл в інтерв'ю The Sunday Time...