Українці можуть платити за світло вдвічі менше. Для цього необхідно встановити двозонний лічильник, який дозволяє з 23 до 7 ранку платити за світло за тарифом вдвічі нижче (1,32 замість 2,64 грн за кВт*годину), передають Патріоти України.
"Незалежно від обсягів споживання електроенергії, встановлення двозонного лічильника дасть економію, питання тільки в її розмірі. Якщо споживання електроенергії на місяць становить до 200 кВт*година, то економія не буде такою виразною, якщо споживання, наприклад, становило понад 700 кВт*годину і вище Але все одно витрати на сплату за спожиту електроенергію будуть зменшуватися", – пояснюють у компанії.
Вартість двозонного лічильника складає близько 3500 грн. Припустимо, що він дозволить скоротити витрати на струм на 30%, у такому разі двозонний лічильник окупиться:
Період окупності може скоротитися, якщо споживати за "нічним" тарифом більше струму або після подорожчання електроенергії. Двохзонний лічильник у період з 23 вечора до 7 ранку дозволяє платити за тарифом, який на 50% нижче за діючий – 1,23 грн за кожну кВт*годину. З 7 ранку до 23 вечора діє звичайний тариф 2,64 грн за кВт*годину.
"У будь-якому випадку, рішення про важливість економії кожен споживач приймає для себе індивідуально. А експерти з енергоефективності лише надають інформацію, щоб споживачі мали розуміння, як досягти економії", – зазначають у ДТЕК.
Щомісячна економіка на двозонних лічильниках становитиме від 150 до понад 1000 грн., залежно від того, скільки струму на місяць ви використовуєте. Наприклад, при споживанні 400 кВт*год на місяць та за умови, що 60% всього струму ви використовуєте в період з 23 вечора до 7 ранку, щомісяця ви можете заощаджувати 288 грн.
Купити двозонний лічильник можна у постачальника електроенергії або самостійно в спеціалізованих магазинах. Наприклад, замовити лічильник можна і в магазині Yasno, там ціна стартує від 3499 грн. Набір надсилають поштовим оператором.
У зв'язку з погіршенням погодних умов постає питання, як не змерзнути й уберегтись від охолодження. Простими правилами, які допоможуть взимку не "втратити тепло", поділився Центр громадського здоров’я при Міністерстві охорони здоров'я України, передают...
Генеральний штаб Збройних сил України до кінця листопада 2024 року презентує план нової пропозиції укладання контракту із ЗСУ. Він націлений насамперед на категорію військовозобов'язаних віком 18-24 років. Про це OBOZ.UA розповіли джерела у ГШ ЗС Украї...