Українцям краще поквапитись із працевлаштуванням у Німеччині: Стало відомо, що чекає біженців у 2025-му

Скорочення робочих місць і посилення конкуренції на ринку праці ускладнюють працевлаштування для українських біженців у Німеччині. Політичні зміни після парламентських виборів у 2025 році можуть призвести до зменшення соціальної підтримки та активізації дискусій про повернення біженців на батьківщину, передають Патріоти України.

Про це пише DW. Ринок праці Німеччини, який ще кілька років тому потерпав від дефіциту кадрів, зазнає суттєвих трансформацій. Великі корпорації оголосили про масові скорочення персоналу:

  • Bosch – 3800 працівників;
  • Ford – 2900 осіб;
  • Thyssenkrupp – 5000 робочих місць;
  • SAP – 3500 осіб;
  • Volkswagen – понад 35 000 робочих місць протягом п’яти років.

Якщо у 2022 році 53% німецьких компаній заявляли про брак персоналу, то тепер цей показник знизився до 43%. Згідно з даними інституту ifo, дедалі менше компаній планують розширення штату, натомість зростає кількість підприємств, що скорочують робочі місця.

Для українських біженців, які тільки планують працевлаштування, ситуація стає складнішою. Ринок праці вже не є таким відкритим, як у попередні роки, а конкуренція зростає, особливо через появу великої кількості кваліфікованих працівників із Німеччини, які втратили роботу через масові звільнення.

За даними Експертної ради з питань інтеграції та міграції, кожен третій німець вважає біженців загрозою для економічного добробуту країни. Головна причина такого ставлення – високі державні витрати на утримання шукачів притулку.

Дострокові парламентські вибори в Німеччині, заплановані на 23 лютого 2025 року, можуть стати переломним моментом для українських біженців. Блок ХДС/ХСС, який має високі шанси перемогти, виступає за скасування спеціальної допомоги для українських біженців і перехід до менш привілейованої системи соціальної підтримки.

Вас може зацікавити:Усик – Ф'юрі 2: хроніка та результат чемпіонського бою

Вас може зацікавити:Нацбанк виводить з обігу монети: які копійки підлягають вилученню

Експерти радять українцям, які планують залишатися в Німеччині на тривалий час, активно шукати роботу. Працевлаштування забезпечить фінансову незалежність і убезпечить від можливих змін у системі соціальної допомоги. Особливо це важливо в умовах, коли економічна рецесія та соціальні настрої в країні створюють додаткові виклики для іноземців.

В Україні тариф на воду перерахували, але не для всіх: Кому доведеться платити більше

понеділок, 27 січень 2025, 6:25

В Україні з січня вже встигли підвищити тарифи на воду в низці населених пунктів. Переглядати тарифи можуть у невеликих містах за рішенням місцевої влади, тоді як у великих населених пунктах підвищення вартості цієї комунальної послуги не відбувається....

З 1 лютого діятимуть нові обмеження на грошові перекази в Україні: Що варто знати

неділя, 26 січень 2025, 22:55

З 1 лютого в Україні банки введуть ліміти на переказ грошей для клієнтів. Йдеться про кошти, які відправляють одна одній фізичні особи за реквізитами IBAN. Відповідний меморандум підписали найбільші банки України, передають Патріоти України. Нововведен...