Українцям нагадали, що буде з невикористаною компенсацією за зруйноване житло: Як не залишитися без коштів

В Україні розпочалася програма виплати компенсацій за зруйноване житло. На першому етапі гроші отримають громадяни, чиє житло не повністю зруйноване, а лише пошкоджено внаслідок військових дій. При цьому надана державою компенсація за зруйноване житло має бути використана протягом року, передають Патріоти України.

Через рік виданий сертифікат стане недійсним, нагадала Олена Шуляк, яка очолює комітет ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

За словами нардепа, гроші, які закладуть у сертифікати для компенсації зруйнованого житла, можна буде використати лише за цільовим призначенням. Для цього держава визначить коло компаній-постачальників будівельних послуг та будівельних матеріалів, які будуть задіяні у цій програмі.

Держава вже має досвід організації цільового використання виділених грошей. Взяти хоча би "тисячу Зеленського", яку українці могли використати лише на придбання певних видів товарів та послуг: на купівлю книг, відвідування музеїв і театрів, а також на деякі інші витрати. Нова програм, звичайно, буде масштабнішою, проте за організацією вона принципово нічим не відрізняється від тієї програми, яка вже була "обкатана"

"У тій програмі могли брати участь організації, які відповідали критеріям, визначеним Кабміном.Тут буде така сама система співпраці з компаніями та отримання ними грошей, пов'язаних саме із будівельною сферою", - каже нардеп.

Водночас, Олена Шуляк наголосила, що громадянам не видаватимуть готівки. Кошти на відновлення пошкодженого житла, передбачені в сертифікаті, надходитимуть одразу на рахунки компаній, що надають будівельні та ремонтні послуги, а також на рахунки постачальників будматеріалів. Тобто, їх технічно неможливо буде використати не за цільовим призначенням.

"Люди повинні сумлінно використовувати ці гроші саме на ремонт, оскільки від правильного формування цієї програми залежатиме довіра наших міжнародних партнерів", - наголосила депутат.

Крім того, вона акцентувала увагу потенційних одержувачів, що гроші, передбачені на компенсацію за зруйноване житло, потрібно буде використати протягом року з моменту отримання сертифікату. Інакше, через 12 місяців усі невикористані кошти повернуться до держбюджету

Об'єднати всі чемпіонські пояси: Ф'юрі і Усик нарешті підписали контракт на бій

субота, 30 вересень 2023, 1:45

Чемпіон WBC в суперважкій вазі Тайсон Ф'юрі і володар титулів WBA, WBO, IBO і IBF Олександр Усик підписали контракт на бій. "Цієї сенсаційної новини чекали шанувальники спорту в усьому світі. Чемпіон світу в суперважкій вазі за версіями WBC і Lineal Та...

Губернатор оголосила надзвичайний стан: Нью-Йорк потерпає від сильної повені (відео)

п’ятниця, 29 вересень 2023, 22:51

За інформацією Національної метеорологічної служби (NWS), близько 8,5 мільйонів жителів Нью-Йорку опинились під загрозою повені, оскільки переповнені каналізаційні системи не в змозі ефективно відводити дощову воду. Про це повідомляє The Guardian, пере...