
Медузи-корнероти, що зіпсували літній відпочинок сотням українців минулого літа, продовжать свою «чорну справу» і наступного 2022 року. Таку думку вчені висловили у коментарі виданню Azov.UA, передають Патріоти України.
Вони ж підказали туристам і вихід — перенести свій відпочинок на червень, коли корнероти практично не припливають до прибережної зони. «Навіть на самому початку літа вода в Азовському морі зазвичай набагато тепліша, ніж на чорноморському узбережжі України у пік сезону. Також тут відсутні холодні течії і таке явище як „апвеллінг“ (перемішування водних мас, через яке на узбережжі вода періодично стає різко дуже холодною)», — пояснили вони, спрогнозувавши, що «високий» і «низький» сезони на багатьох курортах незабаром поміняються місцями.
При цьому цінники на житло у тій же Кирилівці у червні можуть зрости на 5−10% щодо минулого року, а у липні та серпні — знизитися на ґрунті різкого падіння попиту.
Нагадаємо, наприкінці серпня вчені називали відразу три причини нашестя медуз на узбережжі Азова — забруднення моря, поява в ньому інвазивних видів морських мешканців, а також глобальна зміна клімату. Вніс свій внесок і Керченський міст, незаконно збудований окупантами, адже саме він, за оцінкою багатьох екологів, і спровокував масову міграцію корнерот в Азовське море з Чорного.
Верховний Суд підтвердив законність створення ландшафтного заказника "Протасів Яр" на 16 із 20,5 гектарів зеленої зони. Рішення захищає частину ділянки від забудови, однак долю інших частин території продовжують вирішувати. . Про це повідомили в грома...
У селі Романів Підгайцівської громади, що неподалік Луцька, сталася трагічна подія. У четвер, 25 червня, двоє людей провалилися в люк. Внаслідок отриманих травм жінка загинула, а чоловіка у важкому стані госпіталізували до реанімаційного відділення, пе...