Українцям за кордоном можуть подовжити статус тимчасового захисту: Що це означає


Європейська комісія запропонувала продовжити дію статусу тимчасового захисту для українців, які перебувають за кордоном. Пропонується запровадити його ще на один рік. Про це повідомила пресслужба Європейської комісії.

Як зазначається, продовжити статус дії тимчасового захисту для українців можуть, якщо ініціативу підтримають європейські міністри з питань юстиції та внутрішніх справ, Рада ЄС. В такому випадку тимчасовий захист буде продовжено до 4 березня 2026 року. Станом на зараз таким статусом користуються майже 4,2 мільйона осіб.

Статус тимчасового захисту дозволяє біженцям з України користуватися правами ЄС щодо:

  • проживання;
  • доступу до ринку праці;
  • отримання медичної допомоги;
  • доступу до освіти.

Водночас в Єврокомісії вважають, що біженці не мають умов для безпечного повернення до України на постійне проживання. І це є головним аргументом продовження статусу в ЄС.

“Через продовження російських атак на громадянську та життєво важливу інфраструктуру всюди в Україні, наразі не існує жодних умов для безпечного та тривалого повернення в Україну. Комісія вважає, що причини надання тимчасового захисту не зникли та що її слідує продовжити ще на рік”, – йдеться в повідомленні.

Корабель Boeing Starliner дає збій: Астронавти NASA застрягли на орбіті. Що відбувається на МКС

неділя, 23 червень 2024, 10:22

Повернення космічного корабля на Землю Boeing Starliner у рамках першої пілотованої місії знову перенесли через технічні проблеми. Космічний корабель Starliner компанії Boeing залишиться зістикованим із Міжнародною космічною станцією (МКС) щонайменше д...

Графіки відключення світла почнуть діяти раніше: Із якої години вимикатимуть електрику 23 червня

неділя, 23 червень 2024, 9:52

У неділю, 23 червня, графіки відключення світла по всій Україні почнуться раніше - від 11 години. Про це повідомляє пресслужба ДТЕК, передають Патріоти України. "Сьогодні (23 черня - ред.) стабілізаційні відключення почнуться раніше. За вказівкою "Укре...