Українцям загрожують нові штрафи: У Раді хочуть серйозно карати за російську музику

У Верховній Раді України зареєстровано проект закону, яким передбачено покарання штрафами за прослуховування російської музики в громадських місцях, передають Патріоти України.

Законопроект "Про внесення змін до ст. 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо підвищення відповідальності за порушення законодавства закладами торгівлі, громадського харчування та сфери послуг у сфері обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора" (реєстраційний номер 9547) запропоновано за авторства 16 народних депутатів, серед яких, зокрема, Віктор Балога, Володимир В’ятрович, Наталія Піпа.

Законопроектом передбачено штраф за публічне виконання, показ, демонстрацію, сповіщення у закладах торгівлі, громадського харчування, сфери послуг музичних фонограм, відеограм, музичних кліпів, їхніх елементів, інших творів російською мовою, що є заборонено законодавством. Цей штраф пропонується в розмірі від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 5 100 до 8 500 гривень. А за повторне таке порушення протягом року від 1 тис. до однієї 1,5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17 тисяч до 25 500 гривень.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що на початку липня 2023 року у селі Погреби на Київщині стався конфлікт - відвідувачку закладу, яка зробила зауваження щодо використання російської музики в караоке, виштовхали з приміщення.

Зазначається, що пізніше поліція склала адміністративний протокол щодо закладу за статтею 155 Кодексу про адміністративні правопорушення, яка передбачає штраф від 17 до 170 гривень. У парламенті вважають, що це не є "адекватним покаранням".

Проникають із кишківника! Вчені шокували, що за втратою зору стоять бактерії

неділя, 3 березень 2024, 11:38

Група дослідників з Китаю та Великої Британії зробила важливе відкриття, яке може змінити розуміння та лікування деяких очних захворювань. Вони виявили, що у мишей з мутацією певного гена, відомого як Crumbs homolog 1 (CRB1), бактерії з кишківника потр...

Не пропустіть! Вчені виявили ранню ознаку хвороби Альцгеймера

неділя, 3 березень 2024, 10:39

Вчені Університетського коледжу Лондона розкрили, що у людей, схильних до ризику хвороби Альцгеймера, задовго до появи перших симптомів порушується просторова навігація. Результати дослідження опубліковано у журналі Alzheimer's & Dementia, передають Па...