Українців чекають серйозні "гойдалки": Синоптик дала тривожний прогноз погоди на літо

Кліматолог Світлана Бойченко прогнозує, що в Україні будуть "погодні гойдалки" - різкі зміни погодних умов від холодних до теплих, від вологих до сухих, літо може бути несподівано прохолодне, затяжне та дощове, передають Патріоти України.

"Просуваючись по кліматичному історичному минулому відповідно до результатів інструментальних спостережень, ми можемо потрапити то в потепління, то в похолодання. Повторюся, зараз ми проходимо "максимум потепління". До 30-40-х років це температурне коливання матиме низхідну хвилю на тлі загального потепління, але в 2060-2070-і роки хвиля знову займе висхідне положення (ці періоди приблизно тривають 60 років)", - розповіла вона.

За словами Бойченка, температурні коливання мають природний характер. Згідно з деякими гіпотезами, ці хвилі може формувати вулканічна діяльність, а також океан. Однак не слід забувати і про зовнішні чинники, які можуть формувати такого типу коливання.

"Механізм впливу вулканів доведений. Вулкани вивергають свій матеріал в стратосферу, на висоту 20-25 км, відбувається забруднення стратосфери газами, попелом. Викиди, наприклад, SO2 в стратосфері призводять до утворення сульфатних аерозолів. Ці аерозолі можуть перебувати в стратосфері до декількох років, виконуючи роль антипарникових компонентів", - сказала Бойченко.

Вона зазначає, що вченими помічено, що після потужних вивержень на землі настає похолодання. Але важливо, щоб ці виверження були в екваторіально-тропічній зоні, тоді вони розносяться по всій земній кулі. Якщо виверження ближче до полюса, то дія має локальний і мінімальний вплив на клімат.

"Крім того, якщо в атмосферу потрапить космічне тіло, метеорит, то газо-аерозольне забруднення атмосфери також призведе до похолодання на планеті. Тобто в земній кліматичній системі є як зовнішні, так і внутрішні регулятори", - пояснила Бойченко.

За її словами, збільшення потужності природних явищ проявляється масштабністю на території України.

"Це більш різкі перепади температур (температурні гойдалки), ураганні вітри, пилові бурі, зливи, посухи і більш потужні смерчі. Аномальні явища стали більше поширюватися по території України. Якщо раніше вони мали локальний характер, то зараз зачіпають великі території", - сказала вона.

Хотів пограбувати, але щось пішло не так: На Київщині продавчиня прогнала нападника з магазину (відео)

субота, 4 лютий 2023, 13:41

В Обухові на Київщині продавчиня магазину зупинила злодія, який вдерся до її магазину з палицею та кинувся на неї. Зловмисника вже затримали правоохоронці. Про це повідомив очільник поліції Київської області Андрій Нєбитов у Telegram, передають Патріот...

СБУ на Одещині викрила масштабне "відмивання" коштів в "Адміністрації морських портів України" (фото)

субота, 4 лютий 2023, 13:29

Служба безпеки України спільно з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури викрила масштабну корупцію в Южненській філії Державного підприємства "Адміністрація морських портів України". Про це повідомляє пресслужба СБУ, передають Патрі...