Українців зобов'яжуть підписати з мобільними операторами письмові угоди або передати їм свої паспортні дані. Зауважимо, подібна практика ще з 2016 року існує в країнах Європи та запроваджена з метою боротьби з тероризмом, повідомляють Патріоти України.
Такі нововведення передбачені законопроєктом №1083, який розробив віцепрем’єр-міністр Михайло Федоров спільно із колегами із фракції "Слуга народу".
Головні нововведення законопроєкту:
Як це вплине на користувачів?
Громадян України доведеться офіційно зареєструвати свої SIM-карти. З одного боку, це позитивні зміни, адже зменшиться кількість викрадених карток, які можуть використовувати шахраї. Однак, блогери та громадські діячі переконані, що існують ризики порушення прав то свобод громадянина та певні корупційні ризики.
"Сірі" смартфони та їх відключення від зв'язку
Кожен телефон має свій серійний номер – IMEI. Зазвичай він зазначений на коробці від пристро, або ж його можна дізнатися набравши номер *#06# на девайсі. Всі IMEI значаться в загальній базі, де їх за потреби можуть перевірити правоохоронці.
Які ризики у цьому випадку? Ніяких, якщо ви придбали пристрій у офіційного дистрибютора в Україні. Однак, якщо пристрій привезли із закордону, то ви ризикуєте залишитися без зв'язку, адже новий законопроє передбачає відключення пристроїв, IMEI яких не занесений у базу, від мережі.
Однак тут виникає одна суттєва проблема – як це впливатиме на туристів. Чи будуть відключати їх від мобільного зв'язку, так як IMEI в базу вони не вводили, питання відкрите.
У колишньої очільниці Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії Тетяни Крупи виявили, окрім вилучених 5 мільйонів доларів, ще 592 тисячі доларів на рахунку у польському банку. Про це заявив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прок...
Правоохоронці викрили викладача одного з приватних університетів Полтави, який сприяв в уникненні військової служби через фіктивне зарахування до вишу та підробки медичних документів. Нині йому вручили підозру. Про це повідомили в пресслужбі Національн...